קידום אתרים

  • 01-12-2015
  • מאת שטרודלה

ערב גיבוש לעובדים

ערב גיבוש לעובדים

כאשר מנהל מחליט לערוך ערב גיבוש לעובדים, עליו להחליט, אם מדובר על ערב בלי או עם בני או בנות זוג. ההחלטה הראשונה היא היכן ואיך לערוך את ערב הגיבוש לעובדים. יש לחשוב איזו פעילות תוכל להתאים להם, האם סדנה? ערב מעניין שיהיה בו מופע טלפתיה? או אולי ערב עם סטנדאפיסט? חשוב כי המקום לא יהיה רחוק מדי לעובדים ויהיה נגיש ונוח מבחינת החניה. גם שעת ההגעה לערב הגיבוש היא חשובה. יש לקחת בחשבון, כי רוב העובדים, מסיימים את עבודתם בשעה 18:00 לערך. 

עליהם להגיע לביתם להתארגן, כך ששעה כמו 20:00 יכולה להיות מתאימה לערב זה. מבחינת המזון שיוגש באירוע, יש להתחשב בכך שישנם עובדים שהם שומרי מסורת או דתיים, לכן  יש לדאוג למזון כשר. מומלץ להגיע לטעימות הרבה לפני האירוע, כך שתדעו כי יש אוכל כשר באירוע זה.

גילאי העובדים- פרמטר חשוב לערב הגיבוש של העובדים

 

אם מדובר על צוות עובדים צעיר, ניתן לחשוב על ארגון ימי כיף, כגון רכיב על סוסים, טיולי ג'יפים או כל סוג ספורט אקסטרים.  אם מדובר על צוות עובדים מבוגר יותר, ניתן לחשוב על ערב קונספט שיהיה מלא בהומור ויחבר בין העובדים למנהלי החברה. בערב גיבוש, יש לחשוב גם על פעילות בין העובדים ולא ישיבה של שעות שתסתיים או תתחיל בישיבה לשולחן עם אוכל ושתייה. ניתן להתייעץ עם העובדים, לפני נטילת ההחלטה על ערב גיבוש, כך כמנהלים, תוכלו להראות כי אכפת לכם מרצונם והעדפותיהם של העובדים. האפשרויות של ערב גיבוש, יצטמצמו הודות לרצון העובדים ולמנהלים, כבר יהיה כוון, מה יהיה עבור העובדים ערב מהנה על פי רצונם.

ערב גיבוש לעובדים - לחזור לעבודה בכוחות מחודשים

ישנם מנהלים שמנצלים את ערב הגיבוש לעבדיהם על ליבון בעיות, תקשורת ייעול העבודה, התמודדות עם שינויים אמון וקבלת החלטות בקבוצה לפני שמתחילה התכנית בערב הגיבוש.  לערב יש אווירה שונה משל יום ולכן הוא יכול להיות שליו וקסום, מה שחסר כל  כך לעובדים. ניתן לשלב רעיונות נפלאים להפקת ערב גיבוש צוות, שהפעילות מתאימה והולמת יותר. ניתן למצוא הרבה חברות שמארגנות ערבי גיבוש צוות של עובדים ומנהלים.  ניתן למצוא פעילות אטרקטיבית מה שיפנק את העובדים והם יעריכו יותר את המנהל שלהם. גם תחושת השייכות של העובדים, מתחזקת ומשיבה אותם לעבודה בכוחות מחודשים המלאים באנרגיות חיוביות, מה שמתאים לעבודה טובה בצוות ותפוקה גבוהה. לרוב מנהלי החברות השונות, שי את חברות האירועים המתמחות בגיבוש והם יכולים להתאים ערב גיבוש מוצלח ביותר, שלא יישכח במהרה והעובדים יצפו בכיליון עיניים לעוד ערב כזה שיתרום להם רבות, יהיה משחרר והם יכירו את המנהל שלהם "בנעליים אחרות" כלומר, המנהל ייראה להם את אופיו האמיתי, מחוץ לשעות הפעילות במשרד כאשר הוא משוחרר יותר, בדיוק כמו עובדיו.

 

 

 

 

 

 

 


הוספת מאמר