• 06-12-2015
  • מאת dcarmel

עובש בקירות כממצא מקדים לפיצוץ צנרת בקיר

צנרת ביתית אמורה לעמוד בעומס רב ולפנות את המים והשפכים בצורה תקינה לאורך שנים רבות. יחד עם זאת, בלאי, שחיקה ותחזוקה לקויה עלולים לגרום נזקים לצנרת. אחד הנזקים החמורים איתם מתמודדים בעלי בתים פרטיים הוא פיצוץ צנרת בקיר. הדרך היחידה לטפל בפיצוץ היא לשבור את הקיר, להחליף חלק מהצנרת או את כולה ולאחר מכן לבצע סגירה, סיוד וטיוח. אלו עבודות מורכבות ומאסיביות שעולות כמה אלפי שקלים לפחות. בנוסף, יש מקרים בהם קיימים אריחים על הקירות ולכן גם אותם צריך לתקן.

פיצוצי צינורות מתרחשים במקומות בהם עוברת כמות גדולה של מים חמים ויש גם לחות מבחוץ. אלו החדרים הרטובים בבית, כמו האמבטיה, המקלחת והמטבח. יחד עם זאת, הדגש העיקרי מבחינת בעלי הבית צריך להיות על זיהוי מוקדם. היכרות עם הסימנים לפיצוץ צנרת מונעת את רוב ההוצאות המיותרות ומבטיחה טיפול נקודתי ומהיר בבעיה.

סימנים לפיצוץ צנרת

הנה כמה סימנים בולטים המעלים את החשש לפיצוץ צנרת:

א. עובש בקירות - הופעה של עובש על גבי הקירות באמבטיה או במקלחת מעידה על רטיבות ולחות. אלו תנאים אופטימאליים להיווצרות עובש, והוא עלול להופיע בתוך ימים ספורים בלבד. עובש מהווה סכנה בריאותית והוא פוגע בעיקר בתינוקות וילדים. עובש גם פוגע במראה האסתטי של הקירות ולכן רצוי לטפל בו מן היסוד.

ב. זרימת מים חלשה – צנרת המים של הבית היא מערכת סגורה. פיצוץ, נזילה או סתימה באחד הצינורות יקבלו ביטוי גם במקומות אחרים. אם אתם חשים זרימת מים חלשה מהרגיל, כדאי להזמין אינסלטור. בקשו ממנו לבדוק האם יש סיכוי לפיצוץ צנרת וכך תוכלו לחסוך הוצאות מיותרות בהמשך.

ג. התנפחות של טיח וצבע – הדרך הקלה ביותר לזהות רטיבות מאחורי קירות ותקרות היא לעקוב אחר התנפחות של טיח וצבע. ההתנפחות עשויה להופיע גם במקומות בהם לא עוברים בכלל צינורות ולא אמורים להיות נוזלים, אך חשוב לשמור על עירנות.

במידה וכל הסימנים מעידים על כך שיש לכם פיצוץ בצנרת, עדיף לסגור את השיבר ולהמתין לבואו של איש מקצוע מנוסה. בדקו שכל הברזים בבית סגורים ואחרי שתסגרו את הברז המרכזי תוכלו לעקוב אחר המחוג בשעון המים. סיבוב של המחוג יעיד על כך שהמים ממשיכים לזרום ולכן אתם צריכים לטפל בבעיה בצורה ממוקדת. הטיפול כולל החלפה של הצנרת הפגומה ובדיקה של איזורים רטובים נוספים ברחבי הבית.

פיצוץ בצנרת הוא לא חוויה נעימה אך ניתן להתמודד איתו בצורה יעילה. עקבו אחר הסימנים ושימו לב בעיקר להופעת עובש, זרימת מים חלשה והתנפחות טיח וצבע. 


הוספת מאמר