• 07-12-2015
  • מאת kidumyashir

פרקטים

פרקטים

 

אחת הדרכים היפות והנפוצות ביותר לשדרוג חדר מסוים, הבית כולו או המשרד היא הוספת רצפת פרקט. הפרקטים משלבים את כל היתרונות שבעיצוב הפנים- מצד אחד, הפרקטים עשויים מחומר יפהפה, המגיע במבחר צבעים וסגנונות. מצד שני, בטיפול ובהתאמה נכונה לשטח בו הם מותקנים, הפרקטים מסוגלים להחזיק מעמד למשך שנים רבות. פרקטים המיועדים למטבחים פעילים ביותר, למשל, שונים מפרקטים המיועדים למשרד, כך שחשוב לבצע את ההתאמה הנכונה. כעקרון, ניתן להתקין את הפרקט באופן עצמאי אצלכם בבית, אך במידה ואתם מעוניינים בהתקנה ברמה גבוהה, מומלץ לכם להיעזר בשירותיו של מתקין מקצועי מטעם החברה.

 

סוגי פרקטים מעץ

 

רצפת הפרקט שלנו יכולה להיות עשויה מסוגים שונים, כאשר כל סוג נבדל בחומר ממנו הוא עשוי בעמידות שלו לתנאים שונים. אם אנחנו נרצה להוסיף מפרקט מעץ, עומדים לרשותנו שני סוגים של פרקטים. הסוג הראשון והיקר יותר הוא פרקטים העשויים מעץ מלא. פרקטים אלו נקראים גם פרקטים גושניים (מהמילה גוש), מאחר ומדובר בחתיכות עץ שלא עברו עיבוד. ישנם גם פרקטים העשויים ממספר שכבות של סוגי עץ שונים, המודבקים זה לזה באמצעות דבק מיוחד. פרקט רב שכבתי יהיה, לרוב, זול יותר מפרקט גושני והוא נפוץ יותר מהפרקט הגושני. ההחלטה כמה שכבות יש לכלול בפרקט תלויה בסוג הרצפה עליה מונח הפרקט ומהתנאים השוררים בחדר בו יותקן הפרקט.

 

פרקטים מלאכותיים

 

עץ הוא חומר לא זול במיוחד, כך שאם נרצה לשלב איכות אך לא לשלם עליה הון תועפות, נוכל להתקין פרקטים מלאכותיים העשויים מלמינציה. זהו סוג הפרקט הזול ביותר והוא גם נחשב קל להתקנה , מה שחשוב במידה ואנחנו בוחרים להתקין את הפרקט בעצמנו. פרקט הלמינציה הוא פרקט איכותי, אשר חסין יותר בפני פגיעות שונות במראהו. אף על פי כן, גם פרקט כזה יכול להיות רגיש לאותן בעיות שישנן בפרקט מעץ, כמו הופעתן של שריטות שונות. יש להיות ער לכך ולקבל את ההדרכה המתאימה בעת הצורך.

 

פרקטים איכותיים אצל תום פרקטים

 

פרקטים תופסים מקום רב בחלל החדר, כך שהפרקט חייב להיות איכותי ולהיות מותקן היטב, על מנת להעביר את הרושם המתבקש. אצל תום פרקטים תמצאו את כל המידע הדרוש בבחירת ובהתקנת פרקטים ומבחר גדול של פרקטים יפים ואיכותיים, על מנת להפיק את המירב מהכנסת פרקט לבית או למשרד שלכם. צרו עמנו קשר כעת ואנחנו נביא לכם את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם. 


הוספת מאמר