• 13-12-2015
  • מאת שוןבסעאד

שכפול מפתח רכב חשוב שתקרא!שכפול מפתח רכב הדברים החשובים שצריך לדעת!

שימוש במפתח הרכב נעשה מדי יום לכן למפתח נגרם שחיקה ויתכן מצב שבו המפתח יתקלקל ויפסיק לעבוד כיצד ניתן לשמור על מפתח הרכב?

חשוב להקפיד ולא לזרוק את המפתח על השולחן במפתח קיים ציפ שיכול להינזק כתוצאה ממכה.

חשוב לא לאפשר לילדים לשחק במפתחות גם כאשר המפתח משתיק אותם לזמן מה במוקדם או במאוחר המפתח ישחק ויפסיק לעבוד.

לא לנסות אפילו להשתמש במפתח כפותחן בקבוקים דבר אשר גורם לשבירת שיני המפתח.

במידה ומפתח הרכב פסיק לעבוד ואתם זקוקים למפתח רכב חדש יש לפנות רק למנעולן מורשה, מנעולן מורשה הוא איש שעבר הכשרה מקצועית כטכנאי מנעולים ומוסמך לעסוק בפריצה שכפול ותיקון מנעולים, פרטיו רשומים במשטרת ישראל ומבטיחים שלבעל המקצוע אין עבר פלילי לכן חשוב מאוד לפנות רק למנעולן מורשה.

ישנם מפתחות רכב בעיקר ברכבים חדשים הכוללים מפתח אלקטרוני, מפתח זה מבטיח בטיחות נוספת ובשכפול מפתח זה יש לקודד את המפתח למחשב הרכב קידוד המפתח למחשב הרכב נעשה רק על ידי מנעולן מוסמך לסוג הרכב המבוקש אדם שאינו מוסמך לקודד את מפתח הרכב יכול לגרום נזק למחשב הרכב נזק שעלותו יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים לכן שימו לב.

שכפול מפתח רכב נעשה במוסכים מורשים אך ניתן גם לפנות למנעולנים מוסמכים ולחסוך מאות שקלים על פערי תיווך.

ישנם סוגי מפתחות רבים ולא כל מנעולן משכפל את כולם הסיבה היא בידע בנושא האקטיביזיה של המפתח למחשב הרכב, ללא קידוד לא ניתן להניע את הרכב.

תוספת האבטחה במפתחות אלקטרוניים מחייבת מחיקת מפתחות ישנים ממחשב הרכב וזאת במידה ומפתח אבד או ניגנב מחיקת המפתח מהמחשב תמנע אפשרות הנעת הרכב לכן חשוב בשכפול מפתחות חדשים להסיר את הישנים.

שכפול מפתח רכב אינו עיניין פשוט ודורש ידע נרחב בתוכנות ובמחשבי הרכב מנעולנים רבים עוברים קורסים בארץ והשתלמויות נוספות בחברות הרכב בחו"ל הקידמה וההתחדשות דורשות התעדכנות קבועה ומנעולן שאינו עובר השתלמויות קבועות אינו מכיר את השיטות והדרכים החדשות לשכפול מפתחות לרכבים.

בכל בקשה לקבלת שירות דירשו לראות תעודת מנעולן מורשה.

תודה

גבי מנעולים - מנעולן מורשה באישור משטרת ישראל.הוספת מאמר