• 15-12-2015
  • מאת sharonkal80

כיצד לבחור מעיל לאופנוע ?

אחרי שקנינו אופנוע ובחרנו קסדה, המעיל הוא הדבר הבא החשוב ביותר שרוכב צריך לקחת בחשבון. לאופנוע כידוע אין שלדה, אין פגוש ואין כרית אוויר שיכולים להגן עליו במקרה של תאונה, גשם או החלקה, ולכן, כדי להגן על הגוף, חשוב לבחור מעיל רכיבה לאופנוע שיגן בכל סיטואציה שיכולה להתרחש. מעילים לאופנוענים משמשים את המיגון המרכזי של הרוכב היות והם שומרים על החזה, הגב, המרפקים והכתפיים של הרוכב בעת נפילות, תאונות ושפשופים. מעילים לאופנועים הם אינם עניין של מה בכך. יש לבדוק היטב את מידת הבטיחות, איכות החומרים ופונקציונאליות המעיל, כמו את סוג ועובי החומר ממנו עשוי המעיל.

טיפים לבחירה נכונה של מעיל לאופנוע:

1. סוגי מגינים –  ישנם מספר סוגי חומרים מהם עשויים המגינים במעילים. המגינים לרוב יבואו במגע ראשוני עם הקרקע בעת נפילה או החלקה, והם אלו שאמורים לרכך את הנפילה ולהגן מפני שפשופים וחיכוכים עם האספלט. מיגון טוב עשוי מחומר סופג אנרגיה ומכיל תערובת חומרים שהופכת אותו לעמיד נגד שפשופי אסלפט שיכולים להיגרם בזמן החלקות או נפילות. מומלץ שהמיגונים יהיו בעלי תו תקן אירופאי המעיד על איכותם וטיבם.

2. סוג הבד – מעילי חורף הם בעלי בדים עבים יותר העמידים בגשם ומספקים הגנה טובה יותר במזג אוויר קר ורטוב. בקיץ ובחום הישראלי מומלץ ללבוש מעילים שעשויים מבד אוורירי ונושם יותר. רצוי שלמעיל הקיץ תהיה בטנה נשלפת כדי שתהיה לרוכב יכולת לווסת את החום. עם זאת ישנם מעילים שמתאימים לכל עונות השנה. מעילים אלו הם בעלי בטנה עמידה במים ועם כיסוי רשת בגב כדי לאפשר אוורור בימים החמים.

3. התאמת המעיל לסוג האופנועמעיל לאופנוע צריך להתאים לסוג האופנוע או הקטנוע שברשותכם. אם אתם רוכבים על אופנוע לרוב עדיף מעיל קצר בשל אופן הישיבה שמצריך מעיל הדוק. קטנוע מאפשר ללבוש גם מעיל ארוך. התאימו את המעיל לצורת הישיבה שלכם כך שכל המיגונים יהיו במקום ושהמעיל יהיה הדוק וצמוד על הגוף, לא חונק - הדוק.

חשוב מאוד לרכוש את כל ציוד הרכיבה בכלל ואת מעיל האופנוע בפרט לפני שאתם עולים על הכביש. במידה ואתם שוקלים החלפת ציוד לציוד חדש או בטיחותי יותר, בדקו איזה ציוד הכי מתאים לכם ומהם תקני הבטיחות שקיימים. רכיבה נעימה!


הוספת מאמר