יופי וטיפוח

  • 20-12-2015
  • מאת master123456

הסרת נקודות חן

איך מבצעים הסרת נקודות חן בצורה אסתטית ובטוחה?

מדוע בכלל יש לנו נקודות חן שצומחות על העור? לרוב מדובר פשוט על ריכוז של מלנין בתוך העור שלנו, אשר יוצא בצורה המוכרת לנו כנקודת חן - אותה נקודה חומה וקטנה. נקודות החן אולי לא מפריעות לנו כשהן על איברים שונים בגוף, אבל כשהן צומחות על הפנים, חלק מהאנשים נוטים לראות אותן כמטרד אסתטי ומעוניינים להסיר אותן. השאלה היא כמובן, מהי הדרך הטובה ביותר להסיר את נקודות החן? מה חשוב לקחת בחשבון בכל שיטה ושיטה? מהם הדגשים לתהליך ההסרה? בואו ונעבור כעל כמה דברים חשובים מאד בתהליכי ההסרה של נקודות החן, ונבין למי זה מתאים, ולמה עליכם לצפות.

אז מה חשוב לדעת על תהליך הסרת נקודות החן?

? הסרה בהליך כירורגי - אפשרות אחת לבצע הסרת נקודות חן, היא בתהליך כירורגי. היתרון בתהליך הכירורגי, זה שיש לו אחוזי הצלחה מצוינים. הוא יכול להתאים גם להסרה של נקודות החן הגדולות, הבולטות והעקשניות ביותר, וזה הליך מהיר יחסית. עם זאת, עליכם לקחת בחשבון שמדובר על ניתוח לכל דבר ועניין, אפילו אם הוא קצר מאד. זה אומר שבסוף אתם תצטרכו להיות עם תפרים, והמשמעות היא גם צלקת שנותרת לתקופה ארוכה יותר. כמו כן, הליך הטיפול הכירורגי להסרה לשל נקודות חן הוא יקר יותר, ויש בו פוטנציאל ליותר סיבוכים, כמו בכל ניתוח .כל זה לא אומר שלא מנתחים בשום פנים ואופן את האזור - הרי הסרה כירורגית של נקודות חן היא הליך מוכר ומוצלח למדי. אבל זה כן אומר, שכדאי לבחון עוד אפשרויות, שאולי אפשר לנצל.

? הסרה בהליך שאיננו כירורגי - יש מספר שיטות שונות שבעזרתן אפשר לבצע הסרת נקודות חן ללא כל התערובת כירורגית. מדובר בין השאר על שימוש בלייזר, שימוש באינפרא אדום, וכן החדרה של מחט חשמלית. לכל השיטות הללו יש את היתרון הברור שהן מהירות מאד, אינן מסוכנות, אינן חודרניות (גם המחט עצמה היא דקיקה מאד, ואין להשוות אותה לכלי החיתוך הכירורגיים) והשיטות הללו הוכחו כיעילות מאד. כמו כן, כל השיטות הללו לא מצריכות שום תפרים. הן כמעט ואינן משאירות שום צלקת, ולכל היותר תישאר באזור אדמומיות מסוימת אשר תיעלם בהמשך. מה שכן חשוב לקחת בחשבון הוא שלעתים יש להגיע למספר מפגשים עם הרופא המטפל כדי שההסרה הסופית תהיה אפקטיבית. כמו כן, חשוב לדעת שאפשר גם לשלב בין כמה מהשיטות הללו גם יחד. כלומר - גם לחשמל עם מחט חשמלית, ולאחר מכן לבצע השלמות עם הסרה בלייזר או אינפרא אדום, כדי "לתקוף" את נקודת החן מכמה כיוונים.

? מי מבצע את ההסרה? - שימו לב, זהו סעיף חשוב מאד! מי שמוסמך לבצע הסרת נקודות חן הוא אך ורק רופא מוסמך בתחום. גם אם מדובר על תהליך שאיננו כירורגי, כמו למשל שימוש במחט חשמלית או באינפרא אדום - הרי שזהו בכל זאת תהליך רפואי, שההשפעות של על עור הפנים הן משמעותיות מאד. לכן, הדבר חייב להיעשות במרפאה של רופא עם רישיון ובפיקוחו. אין זה אפשרי אחרת להבטיח שהטיפול יהיה מוצלח.

האם ישנם סיכונים?

תלוי מאד בסוג הטיפול שאתם תבחרו. באופן עקרוני, אם אתם תבחרו לבצע הסרת נקודות חן בתהליך כירורגי ברור שיהיו יותר סיכונים מאשר בתהליך לא כירורגי, ובראש ובראשונה עיקר הסכנה היא בהזדהמות של האזור. קיים גם סיכון נמוך יותר לזיהום או לפגיעה בשל תהליך שאיננו כירורגי, אך הוא נדיר יותר. כדאי כמובן שלפני הטיפול עצמו ,הרופא יבחן לעומק את עור הפנים שלכם, ויוודא שמבחינה בריאותית אין סיכון במעבר תהליך ההסרה.


הוספת מאמר