עיצוב הבית

  • 21-12-2015
  • מאת kidumyashir

מפקח בנייה- מי שאחראי על הבניה

מפקח בנייה- מי שאחראי על הבניה מהיסודות ועד המפתח

השלב הראשון לפני שבוחרים קבלני בניין לבניית ביתכם החדש ישנה עדיפות ראשונה ליצירת קשר עם מפקח בניה ולקבל אפילו כמה הצעות מחיר מכמה פקחים, לפני שתחליטו במי אתם בוחרים. חשוב לדעת מה יכלול הפיקוח ואם המפקח של הבנייה, יהיה מעורב בתהליך הבנייה, החל משלב החפירות, לבניית השלד ועד לגמר הבניה. יש לנהל תקציב ולחשב את העלויות ואת מועד הסיום שכן,  כך תקבלו את התוצאות הרצויות ותימנעו ליקויי בנייה חמורים בהמשך. ישנם הרבה קבלנים, שיהיו מעוניינים לחסוך בהוצאות שלהם וחשוב כי זה לא יהיה על חשבון איכות הבית, כשלים טכניים ואי יישום ההוראות על פי הנחיותיו של מפקח בנייה מוסמך. תפקידו של מפקח הבניה, יכלול:

·         פיקוח על איכות העבודה וחומרי הבניה

·         מפקח הבניה הינו נציגכם הבלעדי מול הקבלנים

·         לוודא כי הבניה מתבצעת על פי לוח הזמנים שנקבע

·         הכנת עלויות הבניה

·         בחירת קבלני משנה שיבצעו את עבודת הבניה כהלכה

מפקח הבניה יחסוך לכם זמן וכסף

מפקח בנייה, יוכל לחסוך לכם זמן וכסף, היות והוא זה שיבחר את בעלי המקצוע האמינים, יהיה מעורה במחירים ויקפיד על הזמנים של כל שלב בבנייה.  כל פריט ששייך לבנייה, יהיה חייב באישורו של מפקח הבניה, אך לא לפני שאתם תאשרו את המחיר. הקשר בינכם לבין מפקח הבנייה יהיה צמוד והוא ילווה אתכם עד שלב המפתח. ישנם רבים המגיעים אל מפקח הבניה בעקבות המלצות חמות של אנשים שכבר בנו בתים והיו מרוצים מצורת עבודתו והתנהלותו של מפקח הבניה, מול קבלנים ושאר בעלי המקצוע, המעורבים בתהליכי הבניה. אם יש לכם המלצות כאלה, בדקו אותן. מתוקף סמכויותיו של מפקח הבנייה, הוא יהיה גם מנוי על תכנית הבניה המיועדת, כולל כמויות, פתרון בעיות כגון אישורים מול רשויות ועירייה. התאמת משאבי העובדים ותיאום זמנים קשיח.

את מי לבחור כמפקח הבניה שלכם?

ישנן הרב חברות של פיקוח בנייה, ויש למצוא את מפקח בניה האיכותי שיש לו שם ומוניטין. אחת החברות הידועות לפיקוח בנייה הינה חברת  מ.ג.י בניהולו של עופר רוטנברג. חברת פיקוח זו, תנהל עבורכם את פרויקט הבניה, מתחילתו ועד סופו, החברה תקפיד על איכות חומרי הבניה ועל העבודות השונות על פי הדרישה. הפיקוח יהיה קבוע בבניה ועופר רוטנברג, ידאג לניהול חוזים וחתימתם, מול קבלנים ובעלי מקצוע אחרים. לחברה, יש ניסיון ר בפרויקטים רבים, הן של בתים פרטיים והן של בנייני מגורים הכוללים את פרויקט תמ"א 38.


הוספת מאמר