• 21-12-2015
  • מאת master123456

צלקות אקנה

מהן צלקות אקנה וכיצד נתמודד עמן?

האקנה לכשעצמו, מהווה תופעה שמקשה מאד על לא מעט אנשים. לכאורה מדובר על עניין אסתטי בלבד, אבל האסתטיקה הרי משפיעה לא מעט על הפנים שלנו. פצעי האקנה צומחים אמנם בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל הם יכולים גם לצמוח בגילאים מאורחים יותר משפע של סיבות - החל מחוסר איזון הורמונלי, דרך היריון, ועד לתקופות של מתח נפשי. כך או כך, אם האקנה לא מטופל כיאות, הוא עלול להשאיר אחריו צלקות. יש כמה סוגים שונים של צלקות אקנה - החל מצלקות שטחיות יחסית שנראות כגושים קטנים, ועד לצלקות שיוצרות שקעים של ממש בתוך העור שלנו, וגורמות לו להיראות מחוטט ולא אסתטי. מה עושים במקרים הללו? ישנם כמה פתרונות אשר רופא עור מקצועי יוכל לספק לכם. קחו בחשבון שלרוב, תכשירים קוסמטיים לבדם אינם מספיקים כדי לטפל בצלקות הללו, ונדרש טיפול משמעותי יותר.

בואו ונסקור יחד את הפתרונות

? פילינג לעור - פתרון אפשרי אחד נגד צלקות אקנה הוא להשתמש בטיפולי הפילינג. מהו פילינג? המשמעות של הפילינג הוא בעצם לבצע קילוף לשכבות בעור, תוך שימוש בחומרים כימיים. טיפולי הפילינג הללו צריכים להיות זהירים אך יסודיים, ולכן חשוב מאד לפנות לרופא עור. לרוב, כדי לטפל בצלקות של האקנה, לא צריך לבצע את הפילינג העמוק ביותר, כי הצלקות הן לא עד כדי כך קשות (גם כשהן נראות יחסית קשות - יש מקרים חמורים עוד יותר שלא קשורים לאקנה, שמצריכים פילינג עמוק). ברוב המקרים, מספקי לבצע פילינג שטחי, או פילינג דרגה 2 שהוא בדירוג בינוני, ומאתים למקרים הקשים יותר של הצלקות מאקנה. קחו בחשבון שאחרי הפילינג העור דורש תקופת החלמה מסוימת. אם הפילינג הוא שטחי יחסית למקרים קלים, לא צריך הרבה מנוחה, אבל פילינג בדירוג 2 כבר דורש זמן החלמה ארוך יותר וצריך להימנע מפעילות מאומצת.

? שימוש בחומרי מילוי - עוד דרך טובה לטפל בצלקות של האקנה, היא בעזרת חומרי מילוי. מה בעצם הקשר ביניהם? כאמור, לעתים קרובות צלקות אקנה יוצרות שקעים של ממש בעור. אחת הדרכים לעורר את העור למלא את השטח, היא ע"י הזרקה של חומרי מילוי מיוחדים. חומרים אלו לא רק ממלאים בזמן אמת את השקע - אלא גם מעודדים את העור לייצר תאים חדשים אשר בהמשך, יוכלו למלא את השקעים, כאשר חומר המילוי יתפוגג. הדבר מאפשר לכם ליהנות תוך זמן קצר יחסית ממראה טבעי יפה במיוחד.

? טיפולי לייזר - כפי שאתם יודעים, יש כיום שימוש נרחב למדי בטיפולים בלייזר כדי לפתור בעיות שונות בעור. האם נוכל להשתמש בלייזר גם נגד צלקות אקנה? התשובה היא כן, אבל מוגבלת יותר. הלייזר יכול להיות יעיל מאד לטיפול בצלקות הקלות ביותר של האקנה. כמו כן, הלייזר יכול לעזור מאד כשמדובר על צלקות קשות יותר - אבל אז אנו נשתמש בו אך ורק בתור טיפול משלים לטיפולים אחרים - אך אין ספק שהוא עוזר למקסם את ההשפעה. מה בעצם הלייזר עושה? במילה אחת: מטשטש. בעזרת הלייזר, אפשר לטשטש בעצם את ההבדל בין הצלקת לבין העור, והגבולות של הצלקת מיטשטשים באופן ניכר - בשילוב עם טיפולים נוספים, כמובן שמקבלים אפקט אשר כבר מעלים את הצלקת.

לתת לעצמכם את הזמן המתאים להתאושש

קחו בחשבון שאם אתם משלבים בין כל הטיפולים הללו ביחד אצל רופא עור מקצועי, אתם חייבים לתת לעצמכם ולעור הפנים שלכם הזדמנות גם לנוח היטב. הקשיבו לאחר הטיפול להוראות של הרופא, על מנת שאחרי הטיפול תתנו לעור לפתח תאי עור חדשים, והצלקות ייעלמו כלא היו.


הוספת מאמר