• 24-12-2015
  • מאת mpardes

טיפים לבחירת עורך דין גירושין

כאשר אנחנו מתחתנים, אנחנו מצהירים למעשה בצורה גלויה ופומבית על האהבה שלנו אחד לשנייה (או אחד לשני, או אחת לשנייה) על האהבה שלנו ועל המחויבות ההדדית שלנו, ואנחנו לעולם לא חושבים על מצב שבו אנחנו נפרדים ובו ההתחייבות הזאת מתפרקת לה. עם זאת, החיים לוקחים אותנו למקומות שונים, והסטטיסטיקה הפשוטה מעידה לנו כי שליש מכלל הזוגות הנשואים מתגרשים בשלב כזה או אחר של חייהם.

במצב שכזה, אנחנו צריכים איש מקצוע שיודע לשמור על האינטרסים שלנו בצורה הטובה ביותר גם בתהליך רגיש וטעון כמו תהליך הגירושין – וזה הזמן לבחור עורך דין גירושין שייצג אותנו בתהליך זה. למרות שאף אחד מאתנו לא רוצה להזדקק אי פעם לעורך דין גירושין, אנחנו צריכים לדעת איך לבחור באחד איכותי, מקצועי ושיידע לתת לנו מענה נכון בתקופה הקשה של הגירושין.

איך נבחר עורך דין גירושין, שמתאים לנו ומתאים למקרה שלנו בצורה הטובה ביותר?

·         היכרות ונוחות – אומרים שאחד הדברים החשובים ביותר בכל מה שנוגע לבחירה של עורך דין גירושין הוא איך אנחנו מרגישים בחברתו. בסופו של דבר, עורך הדין המייצג אותנו בתהליך הגירושין מלווה אותנו בתהליך רגיש, מעציב, מכעיס ומטלטל – ואנחנו צריכים לוודא שיהיה מדובר באדם אנושי שיודע לתת לנו את המענה והתמיכה שנחוצים לנו גם ברגעים הקשים ביותר. יתרה מכך, עורך דין הגירושין הוא איש מקצוע שלומד על הרבה מאוד פרטים אישיים ורגישים שלנו, ואנחנו צריכים להיות בטוחים שגם המידע האישי הרגיש ביותר שלנו נמצא אצל אדם אמין שעליו אנחנו יכולים לסמוך בעיניים עצומות.

·         מקצועיות והתאמה למקרה – כאשר אנחנו מדברים על מקצועיותו של עורך הדין לענייני הגירושין שלנו, חשוב להפריד זאת לשני צירים. הציר הראשון הוא המקצועיות הכללית שלו – עורך הדין חייב להיות מקצועי ולהכיר את כל דיני הגירושין השונים ואת המשמעות שלהם, כך שהוא יוכל לייצג אותנו לאורך כל התהליך בצורה איכותית והדבר לא יחמוק מהמומחיות שלו. הדבר השני שחשוב במיוחד הוא ההתאמה שלו למקרה שלנו. כדאי לנו מאוד לבדוק ולבחון מקרי דגל קודמים שרלוונטיים למצב שלנו בקרב משרדי עורכי דין בתחום, ואם אנחנו רואים שיש מקרים דומים למקרה שלנו מבחינת תנאי הבסיס, שנגמרו בתוצאה רצויה מבחינתנו – הרי שהדבר מהווה אינדיקציה ברורה לכך שמדובר בשירות שיכול להתאים לנו.

כאשר בוחרים בעורך דין שנוח לנו איתו ואנחנו בטוחים באיכותו, מבצעים בצורה נכונה תהליך רגיש

עורך דין גירושין חייב להיות קודם כל איש מקצוע ברמה הגבוהה ביותר, שיודע לתת לנו מענה איכותי עבור אחד התהליכים העצובים והרגישים ביותר בחיים שלנו. עם זאת, חשוב גם לדעת לאזן בין המקצועיות שלו לבין האנושיות שלו – ועורך דין שמלווה אותנו בתהליך רגיש שכזה חייב להיות אדם שנוח לנו איתו.


הוספת מאמר