• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן לתשושי נפש

דיור מוגן לתשושי נפש

 

פתרון מצוין לגיל זקנה

הגעה לגיל זקנה מהווה אתגר לא פשוט לא רק עבור האדם שמוצא את עצמו בקשיים פיסיים שונים אלא גם עבור בני משפחתו שרואים אותו חזק פחות ואף משווע לעזרה לעתים. אחת הדרכים להקל מאוד על אדם קשיש היא זו שבמסגרתה מבינים הן הקשיש עצמו והן בני משפחתו כיצד דיור מוגן לתשושי נפש הוא פתרון מצוין שחשוב מאוד לנצל אותו עד תום.

 

יש להבין כי לא כל בית אבות מטפל בקשישים סיעודיים מאחר ואדם תשוש נפש הוא מי שעבר מבחנים מסוימים של המוסד לביטוח לאומי או של חברות ביטוח שונות זאת כדי לקבוע האם הוא באמת נזקק לטיפול מיוחד ולעזרה בפעולות פשוטות שעבור אדם צעיר ו/או בריא מבוצעות ללא כל מחשבה. במקרה של קשיש תשוש נפש, מקום שמסוגל להתמודד עם מצבו, הוא מקום חשוב.

 

מניהול איכותי ועד עובדים מסורים

ברחבי ישראל אנו יכולים למצוא היום מספר של מוסדות דיור מוגן שמציעים לקשישים שונים להצטרף אליהם כדי ליהנות יותר מאורח חייהם הבוגר. הדבר בא לידי ביטוי בטיפול רפואי צמוד של צוותים מקצועיים וביחס אישי שממנו נהנה הקשיש במהלך כל שעות היממה ובמהלך כל ימות השבוע. כך הופך להיות דיור מוגן לתשושי נפש למקום שמגן היטב על הקשיש שסובל.

 

כשמדובר על מקום איכותי שיכול להקל על קשיש במצב כזה, הרי שמדובר על ניהול של רופא בכיר בעל ניסיון, על דיור מוגן לתשושי נפש שמצויד ברמה גבוהה של טכנולוגיה, ועל יצירת מענה מדויק לכל צורך של כל קשיש. כך אפשר להעניק הרגשת ביטחון רבה וגבוהה הן לקשיש עצמו שמתמודד עם קשיים עצומים והן לבני משפחתו שדואגים לו מאוד.

 

התמחות מקצועית בתשושי נפש

נחזור ונדגיש עד כמה לא כל מוסד יכול להציע התמודדות אמיתית עם מצב של תשישות נפש. בל נשכח כי לא מדובר על קשיש שגילו מופלג אך הוא עדיין מבצע פעולות רבות והוא עדיין צלול לחלוטין במוחו. לכן נדרשת התמחות מקצועית במצב מעין זה כדי שכל קשיש יזכה לטיפול המכובד ביותר על מנת שיסבול כמה שפחות וישתלב במקום שבו באמת דואגים לצרכיו המאתגרים.

 

בין אם מדובר על מחלות דמנטיות ואלצהיימר, הרי שמי שמציע דיור מוגן לתשושי נפש חייב להציג מספר אלמנטים חשובים על מנת שלקשיש יהיה ביטחון במהלך שארית חייו. החל מהכשרה מיוחדת של צוות מיומן, דרך שיטות טיפול ייעודיות ומתקדמות, וכלה בחוגים ופעילויות שיכולים לגרות את חושיו השונים של הקשיש, מדובר על מקום שבאמת יוכל לתרום לקשיש.

 

 


הוספת מאמר