• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן סיעודי

 

לטיפול סיעודי איכותי יש היבטים רבים

בשנים הבוגרות יותר של חיינו אנו יכולים להגיע למצב לא נעים שמוגדר כסיעודי. יש מבחנים שונים שנערכים ע"י אנשי מקצוע ובסופם מוחלט אם אדם מסוים מוגדר כסיעודי או שהוא עדיין יכול לנהל את חייו בצורה עצמאית לחלוטין. לגבי דיור מוגן סיעודי הרי שהוא מתאים למי שהוגדר כקשיש שהגיע למצב סיעודי כשעבר חלק מספק מהמבחנים שנועדו לבחון את יכולותיו העצמאיות.

 

חשוב מאוד להבין עד כמה מצב סיעודי מצריך מקום שבו אפשר לטפל באדם הבוגר בצורה רצינית. כשאנו מדברים על דרך טיפול רצינית אנו בעצם מדברים על שילוב בין מתקנים מתאימים, צוות מקצועי שמוכשר למשימת הטיפול הסיעודי, הזנה נכונה, יחס אישי, ויצירת סביבה תומכת של אנשים שמכירים היטב את העניין הקשה של הגעה למצב סיעודי.

 

פיקוח והשגחה בקפדנות רבה

גם מי שאינו מכיר אישית קשישים שהגיעו למצב סיעודי יכול להבין עד כמה אדם שאינו יכול לבצע את כל הפעולות השגרתיות היומיומיות לבדו הוא אדם שדורש השגחה צמודה. זאת בין אם הוא לא מבקש זאת ובין אם הוא מציג את מצוקתו הקשה. דיור מוגן סיעודי הוא מקום שבו נהנה הדייר מהשגחה רציפה על מנת שיקבל מענה לדברים שאליהם הוא נזקק.

 

מדובר הן על צוות רפואי שמתמחה במצבים סיעודיים והן על צוות מקצועי שזמין לכל סיטואציה ובכל שעה של היממה. כך, דיור מוגן סיעודי יוצר באמת סביבה בטוחה שאינה יכולה להיות בביתו של הקשיש הסיעודי. לכן אל מול החלטה לצרף מטפל או מטפלת צמודים לביתו של הקשיש, מעדיפים רבים לא להסתכן ולצרף הורה סיעודי למסגרת שבה הוא גם פוגש אנשים חדשים.

 

גם עיצוב מחלקת הסיעוד הוא בעל חשיבות רבה

יש לא מעט דברים שעליהם צריך לדבר ואליהם יש להתייחס כשאנו בוחנים את החשיבות של הדיור הסיעודי המוגן. אם מביטים על מכלול הדברים שאמור בסופו של דבר להעניק לדייר הסיעודי הבוגר סביבה כמה שיותר חיובית ונעימה, הרי שגם עניינים של עיצוב המחלקות וגודל המתקנים הם דברים שיש להתמקד בהם על מנת לזהות בהם את רמת החיוביות הנדרשת.

 

במילים פשוטות, אנו יכולים לזהות כיצד עיצוב מחלקה סיעודית במבנה של דיור מוגן סיעודי הוא גם כן בעלת ערך רב לדייר. כך, מעבר לציוד של המחלקה בכל מכשור רפואי מתקדם שנדרש, ומעבר לצוות שנותן כתף חמה ויוצר אווירה נעימה, עיצוב נכון הוא כזה שתורם את חלקו ומאפשר לכל קשיש להבין מיד לאיזה מקום איכותי הגיע ועד כמה האווירה תהיה נעימה בכל רגע של השהות שלו.

 

 

 

 


הוספת מאמר