• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן סיעודי מורכב

 

מסגרת דיור חשובה ביותר

אדם מבוגר שהגיע למצב סיעודי הוא כזה שמצריך חיפוש אחר מסגרת מתאימה. חשוב לציין זאת מאחר ולקשישים בישראל מחכות מסגרות שונות ומגוונות בהתאם למצבם ולהעדפתם האישית. כך אנו רואים כיצד דיור מוגן סיעודי מורכב הוא גם כן אחת המסגרות שמתאימות היום לקשישים תוך התמחות ממוקדת יותר והצגת אפשרות לטיפולים נדרשים עבור כל קשיש שמגיע לגור.

 

כשאנו מדברים על דיור לאנשים מבוגרים, אנו בד"כ מדברים על בית אבות או על מוסד סיעודי רגיל, אם נגדיר זאת כך, שמספקים סביבה תומכת בדרכים שונות. כך כל קשיש זוכה להשגחה מקצועית צמודה של צוות העובדים, מפעילויות חברתיות שתואמות את מצבו, מהזנה שמתאימה לבריאותו, ואף מטיפולים נפשיים שיש להם ערך רב במצבים בהם נמצאים קשישים רבים.

 

מהו צורך סיעודי מורכב

בל נשכח כי אנו מדברים כאן כל מצב סיעודי מורכב של הקשיש. לכן עלינו להבין בראש ובראשונה במה מדובר על מנת להבין איזה מקום צריך למצוא לקשיש שנמצא במצב כזה. כשאנו מדברים על דיור מוגן סיעודי מורכב, מדובר על כך שמעבר למצב הסיעודי המוכר שבו קשיש מאבד יכולת לבצע חלק מדברים בסיסיים במהלך היום, הוא גם סובל ממחלה סופנית או ממחלות כרוניות קשות.

 

אלו שיכולים ליהנות ממה שיש למוסד של דיור מוגן סיעודי מורכב רואים כיצד המקום ערוך לקבל הן חולי איידס, הן קשישים שסובלים מפצעי לחץ, הן סובלים ממחלות ריאה, הן את אלו שזקוקים לטיפולי דיאליזה, והן קשישים סיעודיים שהטיפול בהם מחייב אחיות מקצועיות שיידעו לבדוק דם, להחליף קטטר, לתת עירוי בהתאם לצורך, לחבר למכשירי הנשמה ועוד.

 

שירותים ייעודיים לדיירים סיעודיים מורכבים

חשוב מאוד לעשות את ההבדל בין קשיש שמוגדר כסיעודי לבין קשיש שנמצא במצב סיעודי מורכב הכולל מחלות קשות כמו אלה שחלקן צוין לעיל. זאת מאחר וכך מבינים עד כמה מדובר בבית אבות בעל ייחוד אמיתי שמגוון הטיפולים שניתן לקבל בו באמת יכול להיות מבוצע בצורה מקצועית תוך התאמה מוחלטת לכל קשיש ותוך יצירת סיכוי אמיתי לקבל אותם במלואם ובצורה מכובדת.

 

אם אנו רוצים להבין עד כמה דיור מוגן סיעודי מורכב שונה מדיור סיעודי רגיל, הרי שלא רק האחיות המקצועיות הן מחלק חשוב במערך, אלא גם סל שירותים מורחב יותר הוא זה שעומד לזכותו של מי שמגיע למקום כזה. כך, גם חדר נוח יותר, סדנאות, חוגים, דיאטנית, ופעילויות חברתיות מחכים גם הם לקשיש שסובל ממצב סיעודי מורכב ועדיין מאוד רוצה ליהנות מחייו.

 

 


הוספת מאמר