• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן עם מטפלת


דרך ייחודית יותר להגיע לדיור מוגן

מאחר ואנו חיים בעולם יצירתי מאוד שבו אנשים מעלים לא מעט רעיונות טובים, הרי שאנו יכולים לראות כיצד בלא מעט מצבים אנו יכולים ליהנות מדבר שנגדיר אותו כ"גם וגם". בכל הקשור למצבו של קשיש סיעודי אנו מזהים היום כיצד ניתן ליהנות יותר במסגרת של דיור מוגן עם מטפלת שמהווה חלק משמעותי בניהול אורח חייו התקין של הקשיש.

 

הגדרה של "גם וגם" בעניין שבו אנו דנים מציגה כיצד הקשיש יכול ליהנות גם ממתקן ברמה גבוהה שמציע לו דיור מוגן וגם ממטפלת צמודה שאותה בד"כ שוכרים כשרוצים להצמיד לקשיש מישהו שיהיה איתו קבוע בביתו. אם אפשר ליהנות משני העולמות גם יחד, הרי שדרך ייחודית זו שווה בדיקה מצדם של רבים שמגיעים למצב סיעודי ולפרק לא פשוט בחייהם הבוגרים.

 

מדובר בשילוב מתבקש

אם נבחן מעט יותר לעומק את ההצעה ליהנות גם מדיור מוגן וגם ממטפלת אישית, הרי שנבין די מהר עד כמה מדובר בשילוב מאוד מתבקש. אחרי הכול, כל אדם ישמח לקבל טיפול שהינו גם נרחב וגם אישי, וע"י כך להבין עד כמה דיור מוגן עם מטפלת הוא משהו שיוצר אפשרות טובה הרבה יותר להתנהל בצורה יומיומית מספקת ולעשות הרבה יותר פעולות בצורה קלה ובטוחה יותר.

 

ההצעה של דיור מוגן עם מטפלת היא זו שמצביעה על כיוון עדכני מאחר ומצבם של קשישים סיעודיים נבחן כל הזמן במטרה להציע להם דרכים קלות יותר לנהל את חייהם. אם בעבר היו אנשים אלו סובלים מבעיה קשה ומגבילה כל כך ונאלצים להתפשר על אפשרויות סבירות ולא יותר מכך, הרי שהיום שילוב כזה הוא בהחלט דרך נכונה יותר לשדרג את הנוחות ואת איכות החיים.

 

העתיד יציע כנראה אפשרויות אישיות יותר

אם ציינו קודם לכן עד כמה אנו חיים בעולם יצירתי יותר שבו רעיונות רבים פורחים להם ומציגים לנו אפשרויות טובות יותר, הרי שלא קשה להבין עד כמה העתיד יציג לנו רעיונות עוד יותר ייחודיים ועוד יותר מספקים. היצירתיות בכל הקשור להגדלת טווח הנוחות וההנאה של אנשים במצב סיעודי, תבוא לידי ביטוי בסיוע נוסף ומקורי שישנה עוד יותר את דרך הטיפול שאנו מכירים היום.

 

עבור לא מעט קשישים, הרי שהאפשרות של דיור מוגן עם מטפלת היא לא פחות מאשר דבר שכדאי לממש אותו. בל נשכח כי מי שמגיע למצב קשה כל כך ואינו מצליח לבצע פעולות פשוטות בעצמו, ירצה מאוד לראות כיצד עומדות לצדו כל המערכות האפשריות כדי שימשיך בחייו בלי חששות רבים או קשיים מעיקים.

 

 


הוספת מאמר