• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן עם מטפלת צמודה


 

לא צריך לבחור בין שתי אופציות

בנים ובנות של הורים רבים רואים כיצד מגיע הרגע שבו האדם שיקר להם כל כך אינו מסתדר לבד בחייו. כלומר, שלעתים גם אדם צלול לא מצליח לבצע בעצמו פעולות שלכל אדם אחר נראות שגרתיות ופשוטות מאוד. כאן מגיעה המחשבה על דרך הטיפול בהורה מתוך הבנה שיש לעשות את הכול על מנת להמשיך ולאפשר לו ליהנות מביטחון מלא מאורח חיים מכובד ונוח.

 

מחשבה זו מביאה אנשים רבים להתלבטות בין מעבר לבית אבות ובין שכירה של מטפלת צמודה. אך נראה כי היום התלבטות כזה אינה צריכה להיות על הפרק בזכות דיור מוגן עם מטפלת צמודה. רעיון זה מכסה לחלוטין את צרכיהם של קשישים רבים ומעניק שקט נפשי מלא לילדיו של הורה סיעודי. אלו שבוחנים את האפשרות הזו מזהים בקלות עד כמה מדובר ברעיון פשוט וחכם.

 

הבירור המקדים לגבי עלויות ואפשרויות

ברגע שמבינים עד כמה שהות איכותית בדיור מוגן שבו יש לקשיש מטפלת צמודה היא דבר חיובי מאוד, הרי שחשוב להכיר יותר לעומק את האפשרות הזו כדי להתקדם הלאה לקראת מעבר למקום שבו הקשיש ירגיש טוב יותר ויזכה לשירות מכובד. הכוונה היא שלגבי דיור מוגן עם מטפלת צמודה יש לברר פרטים שונים כדי להבין איך ומתי אפשר להעביר את הקשיש למסגרת המצוינת הזו.

 

באופן טבעי חשוב לברר האם הדבר לא יוצר עלות גבוהה מדי להבדיל מדיור סיעודי רגיל. אין ספק שמדובר על רצון לגיטימי לדעת האם דיור מוגן עם מטפלת צמודה הוא משהו שיעלה הרבה מאוד by WordFly"> כסף בכל חודש. בירור כזה מול מוסד איכותי שמבין היטב את צרכיהם של קשישים סיעודיים ואת רצונותיהם של ילדיהם, יכול להציג אפשרות נוחה מאוד גם מבחינה הכספית לגבי דיור מעין זה.

 

הנאה משקט נפשי גבוה יותר לכולם

מחירו של שקט נפשי הוא כזה שרבים מוכנים לשלם אותו ללא כל היסוס. אין זה אומר כמובן שכל מחיר שיוצג לגבי דיור מוגן עם מטפלת צמודה הוא כזה שצריך להסכים לו מיד (אם בכלל), אך יש להבין כי שירות ממוקד וייחודי יותר הוא כזה שלעתים יכול גם לעלות מעט יותר משירות רגיל. אנו רואים זאת בכל תחום בחיים, ולכן לא נופתע מכך גם לגבי דיור מוגן ייחודי כמו שזה שמוצג כאן.

 

ברגע שמבינים כי הקשיש יזכה לתמיכה משולבת חשובה כל כך כמו מטפלת צמודה שתהיה ערנית by WordFly"> לכל דבר שהוא צריך וסביבה מקצועית תומכת שממוקמת במתקן ברמה גבוהה, הרי שהשקט הנפשי הן של הקשיש והן של משפחתו יהיה מושלם. לכן המחשבה על דיור מוגן ייחודי כזה היא לרוב חיובית ומביאה להעברת הקשיש למקום שעונה על כל הדרישות.

 

 


הוספת מאמר