• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן תומך

 

שילוב חשוב של מסגרות

אלו שבודקים מסגרות שונות מתוך הבנה כי הם צריכים מקום מתאים לשהות בו לאחר שהגיעו לגיל מסוים או שהגיעו למצב בריאותי רופף בחייהם הבוגרים, נתקלים במושגים שונים. מושג כמו דיור מוגן תומך יכול להיות זר ומוזר לאדם מסוים. זאת מאחר ובעבר הרחוק הוא היה רגיל לשמוע רק מושגים כמו בית אבות למשל, ונכון לעכשיו הוא אינו מכיר את כל החידושים בתחום זה.

 

אלו שרוצים לקדם עוד יותר את האפשרות לסייע by WordFly"> לכל אדם מבוגר שמנסה למצוא מקום איכותי להמשיך בו את חייו, מכירים היום אפשרות שהיא בעצם שילוב של שתי מסגרות. האחת היא המסגרת הרגילה אותה אנו מכירים כבית אבות, והשנייה היא המסגרת של דיור מוגן רגיל. כך נוצר דיור תומך שמסייע לקשישים לנהל את שגרת יומם גם אם הם מתקשים בה וצריכים עזרה.

 

קבלת עזרה יחד עם שמירה על עצמאות

למרבה הצער מצבם של קשישים שונים יכול להביא לכך שקשה להם לבצע פעולות שגרתיות לבדם. כך אנו רואים כיצד יש משפחות בישראל שמסייעות לקשיש כשהן שוכרות מטפל לאדם קשיש סיעודי וכך אנו רואים כיצד רבים מחפשים מוסד מתאים שיקל על חייו של ההורה המבוגר בהיבטים רבים של החיים. כך או כך, דיור מוגן תומך הוא דבר שחשוב מאוד להכיר לעומק.

 

זאת מאחר והחיים במקום כזה באים לידי ביטוי בקבלת עזרה רבה יחד עם הקפדה על שמירה על עצמאותו של הדייר. השהות במקום שמציע דיור מוגן תומך נעשית מתוך הבנה של מנהל המקום לגבי חשיבות העצמאות של כל אדם. כך, דיירי המקום נהנים מדרך החיים שניהלו כפי שהתרגלו בעבר יחד עם חברה נעימה, סיוע חשוב ופעילויות שונות.

 

מענה מיוחד עבור קשישים רבים

היכרות מעמיקה יותר עם התחום הרחב של בתי אבות ודיור מוגן בישראל מאפשרת להבין עד כמה מדובר היום באפשרויות טובות יותר לניהול החיים גם בגילאים מופלגים וגם במצבים בריאותיים שונים. היום תוחלת החיים בישראל עולה, ואנו מזהים בקלות רבה עד כמה רבים הם אלו שמחפשים מסגרות מדויקות יותר שיאפשרו להם לחיות תוך הנאה רבה בכל יום שעובר.

 

לכן במקרים מסוימים אנו רואים כיצד דיור מוגן תומך מתאים גם לקשישים שמעוניינים בפתרון לפרק זמן מסוים ולא by WordFly"> לכל שארית חייהם. כלומר, קשיש שמחלים עכשיו מאשפוז, ניתוח, או מחלה, יכול למצוא לעצמו מקום מצוין לשהות בו במשך תקופה מסוימת. זאת כשאנשי המקום מודעים וערים למצבו, ומסייעים תוך שמירה על עצמאותו, כאמור.

 

 


הוספת מאמר