• 27-12-2015
  • מאת נווהאביב

דיור מוגן תומך בשרון

 

הרבה מעבר לשהות שגרתית בבית אבות

תמיכה באדם מבוגר שמצבו הבריאותי מאוד לא פשוט היא דבר חשוב מאוד, והדבר ברור by WordFly"> לכל בר דעת. אך יש להבין כי אין מה להתייחס להגדרה של תמיכה כמשהו כללי, אלא שאם אנו מדברים על דיור מוגן תומך בשרון למשל, הרי שיש להבין עד כמה מגוון השירותים מהם יכול ליהנות הקשיש הוא כזה שבאמת מציג תמיכה מיוחדת ואפשרות ליהנות מאורח חיים מלא וממצה.

 

מוסדות שונים כמו בתי אבות ודיור מוגן מציגים שירותים שונים מהם יכול ליהנות הקשיש הישראלי בימינו. אך לגבי תמיכה, הרי שמסגרת דיור מוגן כזו מציעה לא רק חוגים שונים, הרצאות מרתקות, מבחר סרטים, שמירה ואבטחה סביב השעון, רמת ניקיון גבוהה, ספרייה, מסעדה וכיו'. דיור תומך מציג עוד תוספות חשובות שכל קשיש במצב מסוים ישמח ליהנות מהן כמה שיותר זמן.

 

השירותים מהם ניתן ליהנות בדיור תומך

היכרות עם הדיור התומך בישראל בכלל ובשרון בפרט, מראה כיצד יש לא מעט דוגמאות אותן ניתן להציג אם רוצים להדגיש את השוני בין דיור כזה לדיור בסיסי יותר. המגיעים למסגרת כזו רואים מיד כיצד הם יכולים ליהנות מעזרה אמיתית בפעולות היומיומיות שלהם ומתכנית טיפול שנתפרת אישית עבורם. כך מודגשת יכולתו של דיור מוגן תומך בשרון לתמוך באמת בכל קשיש שמציג צרכים שונים.

 

בנוסף על הסיוע שהוצג לעיל, הקשישים במסגרת כזו ייהנו גם מסידור וחלוקה של התרופות שלהם, מהשגחה ברמה מוגברת יותר וממעקב רפואי שרק דיור מוגן תומך בשרון יכול להציע. יחד עם ארוחות מסודרות, מגוון רחב של פעילויות חברתיות, אפשרויות תעסוקה מיוחדות בהתאם למצב הבריאותי, ושירותים חשובים של כביסה וניקיון, מדובר במעטפת חשובה ומועילה מאוד.

 

דיור שמיועד לאוכלוסיה מסוימת

קשישים רבים בישראל נחלקים לקטגוריות בריאותיות שונות בהתאם למצבם ולנתונים הרפואיים שהם מציגים. אחרי הכול, לא כל קשיש אינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות בעצמו, ולא תמיד שני קשישים שמוגדרים כסיעודיים נמצאים באותו המצב. לכן יש להבין כי דיור מוגן תומך בשרון מציג מסגרת המתאימה לאוכלוסיה מסוימת של קשישים. זאת על מנת להיטיב עימם בצורה ממוקדת.

 

מסגרת ממוקדת זו מתאימה במיוחד לקשישים שמצבם מציג ירידה קשה ביכולת לתפקד עצמאית. זאת בין אם מדובר בסיבות כמו מחלה קשה, ניתוח מסוים, אשפוז, או תהליך החלמה לאחר אשפוז או מחלה. בהתאם לתנאים שמציג כל דיור מוגן כזה, יכולים רבים לבדוק האם הם יכולים להתקבל למסגרת כזו ולנהל את חייהם בצורה מיטבית הרבה יותר.

 

 


הוספת מאמר