• 28-12-2015
  • מאת master123456

הגנה מלאה בעזרת מערכת מצלמות אבטחה


במקומות רבים, אנשים מעוניינים להתקין מערכת מצלמות אבטחה על מנת שיוכלו לקבל הגנה מלאה. על אילו מקומות מדובר? האמת שהם מאד שונים אחד מן השני. בין השאר, במבני ציבור רבים נוכל למצוא את מצלמות האבטחה, אך מצד שני הן נמצאות גם בקרב עסקים פרטיים רבים. המצלמות נמצאות גם בחניונים ובמפעלים, וכמובן שניתן גם למצוא אותן בלא מעט בתים פרטיים, בנייני מגורים ודירות פרטיות. אם כן, גם אפשר להבין מכאן כי תפקידי ההגנה של המצלמות יכולים לעתים להשתנות בין מקום למקום. בואו ונכיר כמה מהמרכיבים המרכזיים של המערכות הללו, ונבין כיצד הן יכולות לתרום לכם לא מעט.

המאפיינים והתכונות של מצלמות האבטחה

? עם חיבור או אלחוטי? - בעבר, כל מי שהיה מעוניין להתקין מערכת מצלמות אבטחה, היה מחבור לעשות זאת עם התשתית המתאימה. כלומר, כלל המצלמות היו מחוברות אחת לשניה באופן פיזי, וכך גם למחשב או למסך שדרכו היו צופים במה שהן משדרות .עם זאת, כיום המצב הוא שונה, וניתן גם להתקין מערכת שלמה של מצלמות אבטחה אלחוטיות. המצלמות הללו הן אמנם יקרות יותר, אבל יש להן גם כמה יתרונות חשובים מאד: קודם כל אין שום צורך להכין תשתית בשבילן, כך שלא צריך לעשות שינויים במבנה. שנית, ניתן גם לחבר אותן למערכות תקשורת אלחוטיות מתקדמות במיוחד. מדובר בין השאר על מצלמות IP שמתחברות לרשת האינטרנט או לרשת תקשורת פנימית, וכך אתם יכולים לעקוב אחרי מה שהמצלמה מתעדת לא רק דרך מסך אחד- אלא גם למשל דרך הטלפון הסלולרי או הטאבלט שלכם.

? סוגים שונים של מצלמות – באופן כללי, כשאנו מדברים על מערכת מצלמות אבטחה, חשוב להבין שיש כמובן הבדלים רבים בהתאם לסוגי המצלמות שאתם תהיו מעוניינים להתקין. כך למשל, ישנן מצלמות הכיפה, אשר מצטיינות בכך שהן יכולות לספק לכם זווית של 360 מעלות ולהקיף את החדר כולו. מצלמות אחרות מצטיינות בראיית הלילה שלהן ובעובדה שהן יכולות לתעד תנועה גם בחושך מוחלט ללא תאורה מיוחדת, והרי לרוב שעות החשכה, הן השעות שאותן אתם מעוניינים בעיקר לתעד עם המצלמה. סוג מיוחד ונוסף אלו הן מצלמות הדמה, אשר אינן מתעדות דבר ואינן מצלמות - אך הן משמות גורם מרתיע נגד פורצים, והן אף זולות למדי.

? מצלמה גלויה או נסתרת? - לעתים, כשמתקינים מערכת מצלמות אבטחה עולה השאלה האם יש עדיפות למצלמה גלויה או מצלמה נסתרת. אפשר אף לשלב וליהנות מכל היתרונות. מצד אחד, מצלמה גלויה היא מצמה שיוצרת הרתעה ברורה מאד, ואתם משדרים לגורמים עוינים שלא ינסו לפגוע בכם. מהצד השני, המצלמה הסמויה יכולה לתפוס אדם בשעת מעשה, כשהוא חושב שלא רואים אותו, במקום שהוא ינסה פשוט להתחמק מהמצלמה הגלויה. על כן, לעתים קרובות שילוב בין השניים הוא רעיון מצוין.

? שליטה מרחוק על המצלמה - שימו לב כי כיום בעזרת המערכות השונות שנמצאות על המחשב, אתם יכולים גם לשלוט מרחוק על מצלמות האבטחה, ובכך יש לכם יתרון ניכר. אתם יכולים להזיז את המצלמה ימינה או שמאלה, להתקרב ולהתרחק, ובכך גם לעקוב אחרי אירוע בזמן אמת.

ולמה שתרצו להתקין את המצלמה?

לסיום, רק נזכיר לכם שיש לא מעט סיבות שבגינן אנשים מעוניינים בהתקנה של מצלמות אבטחה בשטח שלהם. בין השאר מדובר כמובן על הרחקה של פורצים וגנבים, אך לא רק זאת. זה אמצעי למשל לעקוב אחרי העובדים בעסק, או לשים לב שהמטפלת של התינוק שלכם לא מזניחה אותו, ובקיצור - לקבל שליטה מלאה על מה שמתרחש בחייכם.


הוספת מאמר