עיצוב הבית

  • 30-12-2015
  • מאת kidumyashir

סגירת מרפסת בביתך

סגירת מרפסת בביתך

בימינו עם עלויות הדיור הגבוהות והמחסור הרב במקום רבים מחפשים כיצד ניתן להוסיף שטח נוסף לביתם. פתרון מצוין עבור בעיה זו הוא סגירת מרפסת בבית באופן כזה אתם מרוויחים שטח נוסף בבית בו אפשר לתכנן חדר נוסף או לאכסן דברים שלא ניתן היה לאכסן שם לפני כן.

 

כיצד מתכננים סגירת מרפסת יעילה:

כמו בכול תהליך בארצנו המקסימה תחילה צריך אישורי בניה מהעירייה, בלי אישורים אלו לאחר מספר חודשים עד שנים שסגרתם את המרפסת אתם עלולים לקבל התראה להריסה כולל דוח לא קטן. לכן על מנת למנוע אי נעימויות בעתיד רצוי לסגור את על ההיבטים של האישורים לפני תחילת העבודה, זאת על מנת לא להתאכזב בעתיד ולזרוק כסף סתם.

לאחר שקיבלתם את כל האישורים המתאימים לסגירת מרפסת מהעירייה ולפעמים גם מוועד הבית או השכונה (רק בעת הצורך בו כולם חתומים על הסכם קיבוצי), יש לכם את האישור להתחיל בעבודה. מכיוון שרובינו לא בעלי מקצוע או אנשים שעוסקים בבנייה לרוב תעסיקו איש מקצוע לעבודה והוא יכול להגיע ממספר תחומים בשוק הבניה.

סוג בניה ראשון שבו תיתקלו הוא בניה באמצעות גבס, ההליך הוא כמו כל שיפוץ ויארך תקופה לא קצרה. יהיה צורך במספר אנשים וכל תוספת לא צפויה תעלה לא מעט כסף. בניה בגבס היא נוחה ומאוד מתאימה לשאר הבית מכיוון שהמבנה דומה מאוד למבנה המקורי, אך עם זאת היא יקרה יותר ואורכת יותר זמן.

השיטה השנייה היא סגירת מרפסת באמצעות אלומיניום, זוהי שיטה זולה מהירה ועמידה. חומר האלומיניום הינו חומר עמיד במיוחד לכלל סוגי המפגעים כגון מזג האוויר או מכרסמים וחרקים, הוא אינו זקוק לתחזוקה רבה ומאוד נוח לעבודה. העבודה עם האלומיניום היא מהירה ואינה נזקקת למספר רב של פועלים. ועל פי כל זאת העבודה עם האלומיניום היא עדיפה על פני הגבס.

שיטת עבודה שלישית ואחרונה היא עבודה בעץ, אין כלל ספק שזוהי עבודה איכותית ברמת גימור גבוהה. עבודה בעץ נראית טוב ועולה כמו שהיא נראית, עבודה בעץ יקרה ורבים משתתפים במלאכת ההכנה של העץ והרכבתו ולכן העלויות ממשיכות לעלות. מלבד העלות הגבוה עץ אינו חומר עמיד בפני דליקות יותר מכך הוא דליק ולכן במקומות ציבוריים לא ניתן להשתמש בעץ לצורכי בניה.

 


הוספת מאמר