עיצוב הבית

  • 30-12-2015
  • מאת kidumyashir

פרגולה תלויה במרפסת

פרגולה תלויה במרפסת

בארצנו הקטנה יש מחסור רב בשטח מגורים, רואים זאת בבירור במחסור בדירות ובאלו שכבר הוקמו בשטח מגורים קטן. אדם שרוצה ליהנות במעט ממה שיש לאוויר שבחוץ להציע לו בדרך כלל יצטרך להסתפק במרפסת קטנה שיש בדירתו. בנוסף לכך הקיץ השורה בארץ חם וקרינת השמש חזקה ולכן גם את השטח הקטן של המרפסת נצטרך להצל, כדי שהשהות בה תהיה נסבלת ואף נעימה. הפתרון האידיאלי לבעיה של שטח כשרוצים קצת צל הוא פרגולה תלויה, פרגולה זו הנתמכת על הקיר וחסרת עמודים חוסכת שטח רב מתחתיה ומאפשרת לכם פשוט ליהנות מהנוף.

למי זה מתאים?

לצערנו הפתרון שהצגנו למעלה לא מתאים לכל אחד, הבעיות העיקריות שיכולות למנוע מכם אותו הן חוזק המבנה בו מדובר. בניינים ישנים מדי או כאלה העשויים מחומרים יחסית חלשים לא יכולים לעמוד במשקל של הפרגולה, משקל החומרים יכביד רבות על הקיר והוא עלול להתפורר ואף ליפול. גם לכך יש פתרונות במקרים כאלה ניתן לקחת בחשבון שימוש בחומרים קלים כגון אלומיניום, בשונה מעץ האלומיניום קל בהרבה ויכביד פחות על הקיר וכך תוכלו לקבל פרגולה תלויה גם אצלכם. מלבד האישורים על חוזק המבנה לעיתים תאלצו גם לקבל אישור מוועד הבית. החזות של המבנה כולה אינה נחלת הפרט ולכן חשוב לקבל את האישורים המתאימים מהוועד.

כיצד לבחור איש מקצוע?

על מנת לבחור איש מקצוע טוב למשימה עליכם לדבוק בשלושה כללי ברזל:

1.     הקפידו על לבחור איש מקצוע מוסמך המשתמש בחומרים בטוחים לשימוש ועובד עם כלים מתאימים.

2.     אתם לא צריכים לקחת משכנתא נוספת לצורך הקמת הפרגולה, המחיר צריך להיות בהתאם.

3.     דיבורים לחוד ומעשים לחוד, לכו לראות עבודות של אותו בעל המקצוע אל תסתפקו בהמלצה טלפונית.

לצערנו יש לא מעט שרלטנים בתחום ולכן חשוב תמיד להיזהר, אם תקפידו על שלושת הכללים הללו תוכלו למזער נזקים העלולים לצוץ בעתיד. חשוב לזכור שלאחר שכבר בחרתם את איש המקצוע שלכם לבניית פרגולה תלויה והגעתם להסכמה ומחיר אתם חייבים לעגן הכל בחוזה. במקרה בו אין לכם חוזה שכזה בעל המקצוע עלול לא ספק את רצונותיכם בעבודה ואף לגבות כסף נוסף כדי לעלות על הציפיות שלכם שהיו מובנות מאליו מצדכם. 


הוספת מאמר