עיצוב הבית

  • 30-12-2015
  • מאת kidumyashir

פרגולה תלויה או עומדת – מה עדיף?

פרגולה תלויה או עומדת – מה עדיף?

 

פרגולה היא סככה הנועדה להגן מפני תנאי מזג אוויר (שמש, גשם וכו'). פרגולה יכולה לעמוד בעזרת עמודים, או להתלות בעזרת כבלי ברזל. ההבדלים בין הסוגים נמדדים לפי קריטריונים:

חיסכון בשטח – פרגולה עומדת דורשת עמודים שיחזיקו אותה. העמודים תופסים מקום בשטח אותו אתם מנסים לכסות, ויכולים להקשות מעט על עיצובו כמו שאתם רוצים. לעומת זאת, פרגולה תלויה נותנת את אותה הגנה מפני שמש וגשם, אך משאירה את השטח המוגן שלכם בדיוק כפי שהיה, כך שאפשר להשתמש בה גם בחללים קטנים יחסית.

עיצוב החלל – עמודים באמצע החלל יכולים ללא ספק להפריע מאוד במראה הכללי של החצר או המרפסת שאתם מנסים לעצב. פרגולה תלויה מאפשרת לחלל להשאר פתוח, ורק מגנה עליו מפני תנאי מזג האוויר. מבחינת המראה הכללי של הפרגולה, גם לפרגולה התלויה וגם לרגילה יש המון אפשרויות. יש פרגולות מעץ, יש ממתכת, יש כאלה המשוות תחושה מודרנית וכאלה המשוות תחושה אותנטית של כפר. בוודאות תוכלו למצוא פרגולה המתאימה לעיצוב הכללי שתכננתם למרחב.

בטיחות – למרות שמבחינה הגיונית, נראה לנו שמשטח המוחזק באוויר מסכן את בטיחותינו הרבה יותר ממש הנתמך על ידי עמודים במקובעים אל הקרקע, לא כך הדבר. פרגולה תלויה מוחזקת על ידי כבלי ברזל המקובעים לקיר החיצוני הנמצא מעל החלל המיועד, הכבלים חזקים ואמינים, ומוגנים מפני חלודה על ידי חומרים מיוחדים. לעומת זאת, אם העמודים של הפרגולה הרגילה שלכם עשויים מעץ, הם יכולים להנזק על ידי חרקים למיניהם, או על ידי תנאי הסביבה אם לא תטפלו בהם כראוי.

מחיר – יש אנשים שעבורם זהו הקריטריון הקובע. למרות היתרונות הברורים של הפרגולה התלויה, העלות שלה גבוהה יותר משל זו העומדת. המחירים משתנים ותלויים בחברה דרכה אתם קונים ומתקינים את הפרגולה, אבל לא תמצאו פרגולה תלויה שתעלה לכם פחות מאחת רגילה. השאלה היא – האם עדיף להתפשר על האיכות או על המחיר?

 

באופן כללי, מומלץ מאוד לעשות סקר שוק לפני שמחליטים איזו פרגולה רוצים לרכוש, וגם להעזר בשירות של אנשי מקצוע להתקנת פרגולות שידעו להתקין את הפרגולה שלכם בצורה האופטימלית מבחינה בטיחותית, עיצובית ותקציבית. ישנן חברות שעובדות עם מעצבים ומתכנני נוף, וגם כאלה שתוכלו למצוא אצלן הצעות מחיר שלא ישברו לכם את כל קופות החיסכון. בהצלחה!

 


הוספת מאמר