עיצוב הבית

  • 30-12-2015
  • מאת kidumyashir

פרגולות לכולם!

פרגולות לכולם!

 

פרגולות הן פתרון מקובל ויעיל לקירוי שטחים בחצרות, מרפסות או גינות. עם השנים הפרגולות נהיו חלק בלתי נפרד מעיצוב חללים פתוחים כאלה, ונחשבות ליוקרתיות ונחשקות.

 

איך הפרגולה משתלבת בעיצוב?

בזכות המגוון העצום שיש בתחום הפרגולות, אתם יכולים לבחור באחת שתתאים באופן מושלם לעיצוב שאתם מחפשים לגינה, לחצר או למרפסת שלכם.
הכל מתחיל בחומר שבו אתם בוחרים להשתמש; עץ, ברזל, אלומיניום או זכוכית (החומר הנדיר ביותר לשימוש בפרגולות, בגלל שלל חסרונותיו, שיפורטו כאן בהמשך). החומר כבר נותן לפרגולה אווירה מסויימת ומשפיע על המראה הכללי שלה. הצבע של החומר, גם הוא משתנה ומהווה אלמנט עיצובי.
לאחר שבחרתם חומר גלם, תצטרכו להחליט על הצורה של הפרגולה. הצורה הנפוצה, ולרוב גם הנוחה ביותר ליישום, היא צורה מלבנית פשוטה. אך אפשר לבחור דווקא בפרגולה עגולה או בעלת גבהים שונים (בצורת חרוט, או בצורת מדרגות).
ההחלטה האחרונה שלכם היא בין פרגולה תלוייה, ניידת או עומדת. לכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות. פרגולה עומדת נתמכת על ידי עמודים, שגם הם יכולים להפוך לאלמנט עיצובי. לעומתה, פרגולה תלוייה נתמכת על ידי כבלי ברזל שמחזיקים את הפרגולה דרך הקיר אליו היא צמודה, כך שהיא משאירה את החלל פתוח לחלוטין.
פרגולה ניידת היא, בדיוק כפי שזה נשמע, ניידת. היא מחוברת לרוב בעזרת עמוד אחד לבסיס נייד שהוא עבורה כמו משקולת מייצבת. פתרון זה יכול להיות נוח יותר מבחינה כלכלית. אך הוא לא פתרון מאוד ארוך טווח, מכיוון שפרגולה ניידת עלולה לקרוס ולההרס במקרי מזג אוויר קיצוניים כמו רוחות חזקות.

 

כשקר וכשחם

תפקידה העיקרי והמקורי של הפרגולה, הוא להגן על חללים מפני תנאי מזג האוויר השונים.
בימי הקיץ החמים (ואף לוהטים, כאן בישראל), הפרגולה שלכם תגן על החלל מני השמש הקופחת, ותעניק לכם שטח מוצל וקריר במעט מהטמפרטורה הטבעית בחוץ. תוך כדי שהיא עושה זאת, היא עדיין מאפשרת לרוחות קרירות, הידועות בשמן בריזה, לעבור דרכה ולהגיע גם ליושבים תחת הפרגולה.
אל דאגה! גם בימי החורף פרגולות מהוות הגנה אמינה. אם ברצונכם להציב בשטח שמתחת לפרגולה ספות או כל ריהוט גן אחר, הפרגולה מגנה על הבדים וכל הרהיטים כולם מפני נזקי גשמים ורטיבויות. לעיתים, נעים לצאת החוצה לחצר, לעמוד מתחת לפרגולה, ולצפות בנוף בזמן הגשם, בזמן שאתם מוגנים ויבשים.

 

 

כיום, כמעט וטיפשי לא להשתמש בפרגולות, בגלל שיש פרגולות מכל הסוגים וכל מיני עלויות, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא פרגולה שתתאים להם מכל הבחינות.

ישנן חברות מוסמכות שעבודתן היא לעזור לכם לבחור פרגולה וגם להתקין אותה עבורכם ולספק לכם ייעוץ לגבי התחזוקה שלה בעתיד.


הוספת מאמר