• 04-01-2016
  • מאת avitheking12

עורך דין גירושין מסביר על משמעות הכתובה

זוגות רבים מתחילים בהליך גירושין מבלי להבין את משמעות הכתובה עלייה חתמו ביום החתונה, חשוב להבין כי הכתובה היא מסמך משפטי לכל דבר ויש לתת לה התייחסות במהלך הגירושין. ביום החתונה אנו נמצאים בפסגת האושר, אנו מאוהבים ובמקרים רבים גם מפריזים בסכום אותו אנו מתחייבים לשלם בכתובה. רגע לפני שאתם עושים זאת חשוב לדעת כי מדובר במסמך מחייב לכל דבר, עליכם לשמור על קור רוח ולקבוע את סכום הכתובה לאחר מחשבה.

מתי כתובה הופכת רלוונטית?

כל עוד אתם נשואים באושר הכתובה אינה רלוונטית, היא הופכת רלוונטית כאשר מתחיל להתעורר הרעיון לפרק את קשר הנישואין. רגע לפני שאתם פונים לבית הדין הרבני ומבקשים לפתוח תיק עליכם לוודא מהו הסכום לו התחייבתם בכתובה. יש לתת התייחסות להתחייבות שלכם בכתובה בהסכם הגירושין, אין לסיים הליך גירושין מבלי להתייחס לכתובה.

עורך דין גירושין מנוסה מכיר היטב את משמעות הכתובה ואת אפשרויות השימוש בה. ישנם תקדימים להגשת תביעות לפדיית הכתובה, תוך ייעוץ משפטי חכם של עורך דין גירושין מנוסה תצליחו למצות את הזכויות שלכם בצורה מקסימלית.

מהי המטרה לשמה חתמנו על הכתובה?

מדובר במסמך משפטי מחייב בו הבעל מתחייב לשלם לאישה את הסכום הנקוב בכתובה במקרה בו ירצה לפרק את קשר הנישואין ללא עילה מוכחת. בהתאם לכך, גברים אשר מבקשים להתנער מתשלום הכתובה מתבקשים להוכיח כי ישנה עילה מוכחת לגירושין. ייעוץ עם עורך דין גירושין יסייע לגבר בהצגה נכונה של הדברים בפני בית המשפט לדיני משפחה או בית הדין הרבני. ייעוץ עם עורך דין חיוני ואף קריטי טרם ההופעה בבית המשפט הרבני.

הכתובה משמשת גם אלמנות, במקרה בו האישה התאלמנה באפשרותה לתבוע את כספי הכתובה מהעיזבון של בעלה.


הוספת מאמר