• 04-01-2016
  • מאת dzrihen

מהן עדשות מולטיפוקל

                               

 

 את העדשות שמים על רשתית העין, הן שקופות כך שלא רואים או מרגישים אותן ומותאמות אישית לכל אדם ומספר הראייה הזקוק לו, גברים, נשים, נשים בהריון ועוד – לכל אחד יש להתאים באופן אישי את העדשות. עדשות מולטיפוקל (מולטי – יותר ממאפיין אחד, פוקל – עדשות) נועדו לאנשים עם בעיות ראייה לטווח הרחוק והקרוב.

עדשות מולטיפוקל נותנות מענה לאנשים עם שתי בעיות בעיניים וצורכים שני זוגות משקפיים, לטווח הקרוב כמו למשל לקרוא עיתון או לראות ברור את מה שעומד מולך, ולטווח הרחוק כמו לראות טלוויזיה, להסתכל לאופק או לקרוא מה כתוב בלוח הכיתה.

הן חוסכות את סחיבת שתי המשקפיים ועושות את העבודה הכפולה לשני המרחקים, נלבשות במהירות ובקלות. אופטומטריסט מורשה מבצע בדיקה ייסודית לעין בעזרת מכשירים מתקדמים ומתאם בדייקנות את המספר והגודל הנכונים בשביל עדשה מתאימה.

לעדשות מולטיפוקל יש כמה סוגים לבעיות השונות והנה כמה מהן:

עדשות SEIKO – נחשבות המתקדמות ביותר בסוגי המולטיפוקל. נועדו לאנשים המבקשים לראות ברור יותר בטווח הקרוב לעיניהם. בחלק הפנימי של העדשה קיימת גם האפשרות לראייה מרחוק. עדשות אלה "קלות" יותר ודקות יותר מאחרות, נותנות מבט ברור יותר על אובייקטים קרובים ורחבים בהפרש משמעותי יותר מעדשות המולטיפוקל הרגילות, קלות לניקוי ומניעה מלכלוך וקלות גם לנהיגה בלילה.

עדשות ביפוקל – בי – שניים, פוקל – עדשות. מדובר בעדשות בסיסיות. נועדו לראייה קלה בטווח הרחוק ולשימוש קל לקריאה. בגלל שמדובר בחלק עליון של העדשה לבעיית הטווח הרחוק והחלק התחתון לעזרה בקריאה, העדשה יכולה לגרום לבלבול קל בעיניים, כאבי ראש והסתגלות קצרה.

עדשות מחשבת/אופיס – עדשה זו נועדה לאנשים היושבים מול מסך מחשב רוב היום. שעות רבות בהסתכלות על מחשב יכולות לגרום כאבי ראש, סחרחורות וטשטוש בעיניים. העדשות עובדות על מרחק קצר לקריאה קלה על המסך, ולטווח בינוני עד כ-4 מטרים קדימה. אנשים העובדים במשרדים או ילדים שיושבים על המחשב זמן ממושך, יכולים לפגוע בראייתם ולגרום לנזק לעיניהם. עדשה זו מיועדת לאנשים אלה בדיוק אך עדשה זו אינה פועלת לטווח הארוך בגלל היותה עובדת רק לטווח של 4 מטרים בלבד.

קיראו גם על עדשות צייס בלינק הזה.

עדשות מולטיפוקל הן עדשות ייחודיות העוזרות לסוגים רבים בבעיית הראייה. עצם זה שמכילות שתי חלקים בעדשה אחת הופכות אותן למולטי בהחלט ובהשוואה ללבישת משקפיים הן חוסכות המון זמן, טירחה והתעסקות. עדשות אלה הן קלות, נוחות ועושות את העבודה לבעיות שונות רבות. 


הוספת מאמר