יעדים בארץ

  • 07-01-2016
  • מאת medamasoret

אל מקורות הירקון

מקורות הירקון ובריכת נופרים


על המסלול

מאחורי העיר פתח תקוה, בלב גוש דן הסואן, נמצאת שמורת טבע מיוחדת מקור החיים של נחל הירקון. שפע צמחי מי, עצים ובעלי חיים מבטיחים טיול כיפי לכל המשפחה.


איך מגיעים

מכביש 5 יוצאים ממחלף ירקון דרומה לכביש 40. נוסעים לכוון הגן הלאומי מקורות הירקון. הכניסה היא בתשלום. נכנסים וחונים את הרכב.


תיאור המסלול

הירקון הוא הנחל השני בגודלו אחרי הירדן. רוב המים המגיעים אליו נשאבים על ידי חברת מקורות אל הנגב ואל גוש דן. חלק קטן שזורם אליו יחד עם מי הגשמים מצליחים להחיות את הנחל.

נצא מהחניה אל המבנה הגדול שבפארק- טחנת הקמח אל-מיר. (בלי קשר למסלול שלנו, ניתן לטייל מהטחנה בסבך הקנה ב"שביל הרומנטי"). מטחנת הקמח נגיע עד גדות נחל הירקון. כאן בצל עצי האקליפטוס ניתן להתבונן בעופות המים הרבים, בציפורים שעל העצים ובדגים שבמים. נמשיך ללכת על הגדה וממול משתקף מבנה אבן שריד לחווה עתיקה.

מידע לדרך,אתר הטיולים של צביקה ממליץ למשיך במסלול ועוד מעט תתגלה לנו על המים צמחיה ירוקה. אלו הם העלים של מלכת המים- הנופר הצהוב בעל הפריחה הצהובה והמדהימה (בין מאי לספטמבר). נמשיך לגשר הרכבת העובר מעל הירקון. מהגשר ניתן לסיים המסלול ולחזור אל החניה.

ההמלצה היא להמשיך עוד 400 מטרים על השביל אל מחוץ לפארק ולהגיע לבריכת נופרים. השם ניתן לה בזכות פריחת הנופר הצהובה. אמנם חל איסור על כניסה למי הבריכה אך ההנאה שצפויה גם מהישיבה ליד מצדיקה את ההגעה למקום.אורך המסלול:  1 ק"מ .נק' מוצא וסיום: חניה בגן לאומי מקורות הירקון.ציוד:  מים, כובע, נעלים נוחות.כדאי לדעת- בקרבת מקום נמצאים גן לאומי פארק אפק.


הוספת מאמר