יעדים בארץ

  • 07-01-2016
  • מאת medamasoret

נווה צדק בתל אבי

טיול בשכונת נווה צדק בתל אביב

אורך המסלול :2 ק"מ.נק' מוצא וסיום: מרכז סוזן דלל- רחוב פינס פינת לילנבלום.ציוד:  מים, כובע, נעלים נוחות.עונה: כל השנה.כדאי לדעת- בקרבת מקום נמצאים יפו. נמל תל-אביב.


מידע לדרך

החניה המומלצת היא סביב השכונה בחניונים הרבים. לא מומלץ להיכנס ולנסות להחנות בנווה צדק.


המסלול

נווה צדק היא השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות העיר יפו. הרחובות הצפופים העמוסים בערכים היסטוריים הם סיור חובה לבאי העיר תל-אביב.תיאור המסלול

נתחיל מרחוב סוזן דלל מספר 5. המרכז הידוע משמש היום כמרכז מחול ותיאטרון. משני צדי הרחבה מבנים משוחזרים- בית ספר לבנות ובית הספר לבנים (אליאס). ברחבה עצי תמר, הדרים ותעלות מים המזכירים את ימי הראשית של השכונה. נמשיך ברחוב יחיאלי- בן שלוש עד למספר 32. בית אהרון שלוש. אהרון שלוש הגיע עם משפחתו מאלג'יר בשנת 1840 ליפו. בדרך איבד 2 מאחיו. לימים הפך סוחר קרקעות ממולח. על הקרקעות שרכש נבנו השכונות החדשות מצפון ליפו. הוא ובניו נמנו עם מייסדי "אחוזת בית". בהמשך הרחוב גשר שלוש גשר שנבנה על ידי שלוש מעל הוואדי.

אתר מידע לדרך,אתר הטיולים של צביקה ממליץ לחזור על עקבותינו עד מפגש עם רחוב רוקח מספר 2, בית אבולעפיה וש"י עגנון. נמשיך ללכת ברחוב רוקח עד מספר 21, מוזיאון הסופרים- מוזיאון נחום גוטמן. נמשיך למספר 36, בית שמעון רוקח. נמשיך על רחוב רוקח עד רחוב לילנבלום, בית התאומים וראינוע 'עדן'. שני בתים "תאומים" שנבנו על ידי בנו של שלוש והקולנוע (הראי-נוע) הראשון בארץ.

כאן נסיים את הטיול הרשמי אולם יש לא מעט נקודות עניין נוספות שאפשר להמשיך ולבקר כל עוד זמננו בידינו.

 


 

 


הוספת מאמר