יעדים בארץ

  • 07-01-2016
  • מאת medamasoret

עין כרם- צליל פעמונים, סמטאות וכנסיות

עין כרם- צליל פעמונים, סמטאות וכנסיות

אורך המסלול :2 ק"מ.

נק' מוצא וסיום: הרחוב הראשי בעין כרם.

ציוד:  מים, כובע, נעלים נוחות.

עונה: כל השנה.

כדאי לדעת- בקרבת מקום נמצאים עין חינדק.


על המסלול

כפר ציורי שהוא שכונה בירושלים המציע לנו טיול בסמטאות ששמרו על אופיין למרות הקדמה. אתרים מעניינית, בתי אבן ואפילו מסעדות ובתי קפה.מידע לדרך

במחלף הראל פונים ימינה וממשיכים על פי השילוט עד עין כרם. כאן ניתן להחנות את הרכב בחניון התת קרקעי או ברחוב הראשי.


תיאור המסלול

מהרחוב המרכזי עולים אל כוון שער כנסיית יוחנן המטביל. כאן נולד המטביל שבישר על בואו של ישו ואף הטביל אותו. הכנסייה היא המבנה  החשוב ביותר בשכונה לנוצרים. ניכנס דרך הדלת הכבדה אל הכנסייה ושם נראה פסיפסים וציורים אומנותיים המספרים את  סיפור חייו ומותו של יוחנן המטביל.

נחזור לצומת ממנה הגענו ונעלה ברחוב עין כרם עד לרחוב האחיות. נעבור ברחוב שהיה כפר ערבי ונתרשם מהמבנים עד לקצה רחוב האחיות. הגענו למנזר האחיות ציון.  המבנה הוקם בשנת 1859-1868 כבית מחסה לפליטות נוצריות מלבנון. ניתן לבקש מהנזירות ולהיכנס לסיור במנזר. הסיור מהנה מאוד.

מהמנזר נצא שמאלה לרחוב אורן ונרד עד שנגיע למעיין. המבנה של המעיין מספק מנוחה בצל ואפשרות לטבול את רגלינו במים. מהמעיין נפנה עם השילוט אל כנסיית הביקור. הכנסייה שימשה את בית הקיץ של הורי יוחנן המטביל ועל קירותיה תמונות מחייהם.

מכאן נחזור אל רחוב המעיין נמשיך לרחוב עין כרם עד שנגיע לחניית הרכב. לכל אורך הדרך ניתן ליהנות מהשקט המיוחד שמציע המקום. נוכל גם לשבת באחד מבתי הקפה או המסעדות במקום וליהנות מהאירוח המקומי.


 

 


הוספת מאמר