• 10-01-2016
  • מאת autocarkoil

טיפים לקניית רכב במרכז

אזור המרכז מהווה כוורת שוקקת של סוכנויות ורכבים המוצעים למכירה. בין ההצעות והמבצעים הרבים קשה שלא ללכת לאיבוד. עם זאת, חשוב לגלות איפוק בכל הקשור בהחלטות מהירות. מצד אחד קיים החשש המתמיד שרכב שאהבנו ימכר תוך יממה לכל המרבה במחיר. מצד שני קיים תמיד הסיכון של ביצוע עסקה שאינה טובה עבורינו או נפילה בפח של רמאים וזייפנים בתחום הרכב. לפעמים הבנה בסיסית וכמה בדיקות פשוטות יכולים לסייע לנו לקבל את ההחלטה הנכונה. אין הבדיקות האלה מחליפות או משתוות לבדיקות מקצועיות במכון, אך יש באפשרותן לסייע לנו להקטין את הסיכון בעת קניית רכב יד שניה. 


קודם כל, מומלץ להגיע לצורך בדיקת הרכב בשעות צהריים המוקדמות, כאשר השמש נמצאת בשיאה. מומלץ לבדוק את הרכב בחוץ לאור היום. הסיבה העיקרית לכך היא שתאורה מלאכותית מסייעת להסתיר פגמים של הרכב. סוכנויות ומגרשי רכב מכירים את משחקי האור והצל בשילוב תאורה מזוויות נכונות, הגורמות לרכב להיראות טוב או חדש יותר ממה שהוא באמת. לא כל הסוכנויות נוקטות בתכסיסים אלו, אבל מומלץ לבצע את הבדיקה בכל מקרה על מנת להימנע מלפול בפח של החברות שכן עושות. 

קבלת הצעה כתובה וחתומה עם כל הפרטים, כולל התאריך, על מנת להבטיח שתקבלו בדיוק את מה שסוכם עליו בפגישת המכירה. תקרית מצערת במוסדות רבים היא נטייה של אנשי מכירות להבטיח דברים שאינם מופיעים אחר כך בחוזה הרכישה הסופי. חשוב לקבל הצעה מודפסת ולהשוות אותה עם החוזה לפני החתימה, על מנת לוודא שכל מה שסוכם נמצא בו. 

בקשו לראות את ספר הטיפולים המלא של הרכב ולקבל העתק ממנו. במידה והסכונות אינה מסוגלת להציג את ספר הטיפולים התעקשו על בדיקה במכון רכב שאתם סומכים עליו. 

קחו את הרכב לנסיעת התרשמות. אנשים רבים נוהגים להחליט על קנייה של רכב מבלי שנסעו בו וחוו את תחושת ההגה בידיים, רק כדי לגלות בהמשך כי המושב לא נוח להם וכי החלל נמוך מדי ואין מקום לרגליים. ודאו כי הנסיעה ברכב נוחה ונעימה לכם. במהלך הנסיעה שימו לב לכל ריח ורעש חשוד הבוקעים מהרכב. במידה וזיהיתם משהו שלא נראה לכם בררו עם המוכר ואם אין לו תשובה שתספק אתכם ותרו על הרכב. 

כשאתם חותמים על החוזה ודאו כי הפרטים המלאים של שני הצדדים מופיעים בו, ושהחוזה כולל את מספר הרכב, מחיר, פירוט עסקה מלא, תאריך, מספר תשלומים, גובה הריבית, תקופת אחריות, שם, שם משפחה, תעודת זהות, כתובת , טלפון ועוד. 

כל רכב למכירה במרכז אמור להגיע עם חשבונית המונפקת על ידי בית העסק. אם הסוכנות מסקבת לתת לכם חשבונית או קבלה לאישור ביצוע העסקה, הרי שמדובר בעברה ובבית עסק המנסה לרמות אתכם. התעקשו לקבל פרטים המארים את העסקה. 


הוספת מאמר