• 12-01-2016
  • מאת hahotvim

טיפים לתחזוקת הגינה הביתית

הגינה הביתית משפיעה באופן ישיר על רמת החיים שלנו. הגינה משמשת אותנו למנוחה, לאירוח ולבילוי עם חברים ובני משפחה. יחד עם זאת, לא כולם יודעים איך לשמור על הגינה ולטפח אותה. הנה כמה כללי תחזוקה בסיסיים:

א. בצעו גיזום עצים לקראת החורף - אחד הדגשים החשובים ביותר בתחזוקה של הגינה הביתית הוא להזמין שירותי גיזום עצים לקראת החורף ובמהלכו. גיזום מיועד לכל הסוגים של עצים ירוקי-עד, לרבות עצי הדר ופרי. הגיזום כולל טיפול בענפים והוא מאפשר דילול שלהם וגזימת ענפים מיותרים. בעזרת גיזום עצים ניתן להקל על מעבר רוח בתוך העץ ולהכניס יותר אור שמש. בעצי צל מבצעים גיזום הכולל הסרת ענפים תחתונים במטרה להקל על הגעת חומרי הזנה לשורשים.

ב. הרכיבו מערכת השקיה - השתמשו במערכת השקיה על מנת לטפח את הגינה ואל תסתפקו בהשקיה ידנית. השקיה בטפטוף יכולה להתבצע על ידי העברת מים בצינורות פלסטיק שעליהם מורכבות טפטפות. בנוסף, יש היום מערכת השקיה מבוקרת שנשלטת על ידי מחשב, אינטרנט אלחוטי ואפליקציות מהטלפון הנייד.

ג. טפלו בעשבים שוטים - גיזום עצים לא מספיק לצורך תחזוקה קבועה של הגינה הביתית. אחת הבעיות העיקריות היא העשבים השוטים המהווים מטרד אסתטי. עשבים שוטים מעכבים את צמיחתם של צמחי הגינה ומפיצים מחלות. מומלץ להרטיב את הקרקע לפני הניכוש, לעשות זאת מוקדם ככל האפשר ולהקפיד על שתילה מרוכזת של צמחים או פרחים כדי להקטין את השטח הפנוי לצמיחת עשבים שוטים.

התייעצו עם אנשי מקצוע

מי שרוצה לשמור על תחזוקה ברמה גבוהה של הגינה הביתית יכול וצריך להתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר להזמין גנן בשביל התחזוקה השגרתית, אך רצוי להיפגש גם עם נציגי חברה המבצעת גיזום עצים. כך תוכלו לרכז את כל השירותים תחת קורת גג אחת ולשמור על הגינה. עין מקצועית תבחין במחלות שמתפתחות אצלכם בגינה או בעיות אחרות ותמנע עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

לסיכום, טיפוח הגינה מתחיל בגיזום עצים, הרכבת מערכת השקיה וטיפול בעשבים שוטים. הקפידו על כללי המפתח ותמשיכו להנות מהגינה המטופחת.


הוספת מאמר