עיצוב הבית

  • 17-01-2016
  • מאת kidumyashir

איטום גגות לחורף יבש

איטום

 

כל בניין נבנה כך, שהוא מספק את התנאים הטובים ביותר למי ששוהה בו- תנאים המגנים עלינו מפני חום, קור ורטיבות, מפני רעידות אדמה ומפני רעשים. אולם, כל בניין עובר תהליכים בלתי נמנעים של בלאי. זו הסיבה ששירותי תחזוקה לבניין הם חשובים ומתבצעים אחת לתקופה מסוימת. אחד מהשירותים הללו הוא האיטום. האיטום יכול להתבצע על גגות, על קירות אנכיים או בחללים תת קרקעיים, כמו מקלטים ומרתפים. האיטום היום מתבצע באמצעות חומרים מגוונים, המספקים רמת איטום טובה יותר מבעבר.

 

איטום קירות

 

כמו שסדקים יכולים להופיע על גבי הגגות שלנו, כך גם הם יכולים להופיע על הקירות החיצוניים של הבניין ובכך לדרוש עבודות איטום. איטום הקירות כולל ביצועם של שני שלבים. בשלב הראשון מורחים את חומר האיטום על גבי הסדקים שבקירות ובשלב השני מצפים את הקיר בחומר המונע כניסת נוזלים. הציפוי חשוב גם על מנת להעניק מראה אחיד, ככל האפשר, לקיר. אם מדובר באיטום קירות נמוכים בבית פרטי, ניתן לבצע את האיטום באופן עצמאי. אם, לעומת זאת, מדובר באיטום של קירות בבניין משותף, הרי שאיטום כזה מצריך שימוש בסנפלינג, מה שאומר- שרק עובדים מקצועיים, שיש להם הסמכה לעבודה בגובה, יכולים לבצע סוג כזה של איטום.

 

איטום מקלטים ומרתפים

 

לא רק הגגות שלנו זקוקים לביצוע עבודות איטום מעת לעת, אלא גם מרחבים תת קרקעיים, כמו מקלטים ומרתפים. גם מרחבים אלו, כמו הגג, סובלים מסכנה של חדירת מים, אלא שכאן, מדובר על חדירת מי תהום, כמו גם על חדירה אפשרית של ביוב מהצנרת. כאשר מתפתחת רטיבות לאורך זמן, נוצרת הצפה של השטח, שעלולה להיות קשה לפינוי. במצב כזה, יהיה צורך להשתמש בביובית מיוחדת, על מנת לפנות את הנוזלים העודפים. מאחר ומדובר בחלל תת קרקעי ולא בחלל פתוח (כמו הגג), עבודת איטום של חללים תת קרקעיים עשויה להיות ממושכת ויקרה יותר, בהשוואה לאיטום הגג. זו הסיבה, שישנה חשיבות לביצוע איטום יסודי כבר בשלב בניית המקלט או המרתף.

 

איטום מצוין זה רק ארגמן  

 

בין אם אתם צריכים איטום לגג שלכם או לקירות הבית שלכם, ארגמן איטום עומדת לרשותכם, על ידי שימוש בטכניקות האיטום ובחומרי האיטום המתקדמים ביותר. אנו מתחייבים להעניק לכם תקופת אחריות ממושכת על עבודות האיטום שלנו, כך שתוכלו לעבור מספר חורפים לאורך שנים בראש שקט ויבש. במקום לחכות לחורף ולהירטב, צרו עמנו קשר עכשיו.


הוספת מאמר