• 25-01-2016
  • מאת Adva11

ניידים לא בכל מחיר

כל אדם אשר נמצא במצב שבו הוא זקוק לשימוש בכסא גלגלים יכול להתחיל את התהליך על ידי גישה לאחד מן המקורות אשר דרכם ניתן להשאיל את כסא הגלגלים לתקופה הראשונית עד אשר רוכשים את הכסא אשר ישמש כדרך קבע, במידה ואכן יש צורך קבוע שאינו זמני. בין עמותות אלה ניתן למנות את יד שרה, עזר מציון ועזרה למרפא כאשר הם מציעים מספר מגוון של דגמים עבור כסאות גלגלים ומייעצים בנוגע לאופן שבו יש לבצע את הבחירה של כסא שיספק את כל הצרכים עבור כל אדם בצורה ספציפית. לאחר שתקופה זאת תמה צריכים כבר להיות עם פתרון קבע, ולכן במהלך תקופה זו יש לבדוק אלטרנטיבות עבור רכישה של כסא ואם זה אפשרי אפילו רכישה של כסא ממונע שיהיה בסיוע משרד הבריאות.


לסבסד את מחיר הכסא

מכיוון שכסאות גלגלים אינם דבר זול לרכישה ואם אתם מסוג האנשים אשר רוצים ויכולים לבצע שימוש בכסא גלגלים ממונע, המחיר יזנק לכדי כמה אלפי שקלים במהירות רבה. אז איך אפשר להוריד את המחיר הגבוה הזה ועדיים ליהנות משימוש בכסא גלגלים נוח? ישנה האפשרות לבדוק מול משרד הבריאות את התנאים עבור סבסוד המחיר הגבוה של הכסא. האנשים אשר אינם יכולים לקבל את ההנחה הזאת על מחיר כסא ממונע דרך משרד הבריאות הם כאלה שכבר מקבלים את הסבסוד הזה דרך מקורות אחרים וזה כולל את נכי צה"ל, נפגעי פעולות איבה, ניצולי שואה ונפגעי תאונות דרכים.

הסבסוד יכול להגיע עד לגובה של 90% מעלות כסא ממונע או מסך ההשתתפות שנקבע על ידי משרד הבריאות כאשר דבר זה מאוד תלוי בסוג הכסא אותו רוכשים. על מנת לדעת בצורה מדויקת מהם התנאים לזכאות ואיך מבצעים את התהליך יש ליצור קשר עם משרד הבריאות


הוספת מאמר