הצלחות עסקיות

  • 31-01-2016
  • מאת liorv12

קורס חשמלאי ראשי

תחום החשמל הוא אחד התחומים הבולטים ביותר בעולם של המקצועות הטכנולוגיים, כך היה מאז ומתמיד וכך גם היום. מתוך הקורסים השונים שנערכים בתחום החשמל, הרי שקורס חשמלאי ראשי, נחשב לקורס המוביל בתחום, מדי שנה נרשמים לקורס זה מאות צעירים אשר מבקשים להשתלב בעולם החשמל ולהיות חשמלאים ראשיים.

אפשר להבין מדוע קורס חשמלאי ראשי הוא כל כך פופולארי. להבדיל מתחומים אחרים שנעלמו או התמזגו עם קורסים אחרים, הרי שתחום החשמל, לא ייעלם מחיינו, ותמיד יהיה ביקוש לחשמלאי ראשי, מאחר וקטנים הסיכויים שיום אחד השוק יעדיף להיעזר בחשמלאים ברמות יותר נמוכות, הרי שאין זה פלא שקורס זה מושך אליו צעירים רבים, הביקוש בשוק הוא גדול, היצע הקורסים בהתאם, לכן צעירים רבים בוחרים במסלול מקצועי זה על מנת לרכוש מקצוע לחיים.

מה לומדים במסגרת קורס חשמלאי ראשי

חשמלאי ראשי מתעסק במגוון נושאים, ראשית הוא עוסק בכל מה שחשמלאי מוסמך עוסק, קרי תכנון פיקוח והתקנה של מתקני חשמל הם במבנים פרטיים והן במבנים תעשייתיים ומסחריים שונים. בנוסף לכך הוא עוסק בעריכת תוכניות חשמל אשר מתייחסות לעוצמת זרם של 3x250  אמפר.

במסגרת קורס חשמלאי ראשי נוגעים הסטודנטים בנושאים כגון, תורת החשמל, מתקני חשמל, מעבדות, מכונות, וכן במקצועות רחבים יותר כמו מתמטיקה, פיסיקה ואף באנגלית טכנית. במהלך הקורס עורכים התלמידים פרויקטים שונים והם נחשפים לגישות עבודה שונות, כולל טכנולוגיות מתקדמות של חשמל שיעזרו להם בהמשך הדרך.

בסיום הקורס על התלמידים לעבור מבחנים מטעם משרד התעשייה, מדובר ב-3 מבחנים אשר מטרתם לבחון את מידת היכולות והידע המקצועי שלהם, במידה והם יעברו את המבחנים אזי שהם יקבלו תעודה אשר מוכיחה שהם חשמלאים ראשיים והם יכולים לעבוד בתחום.

כיצד בוחרים היכן להירשם לקורס חשמלאי ראשי

כפי שציינו קודם לכן, ישנם לא מעט מוסדות אשר בהם ניתן ללמוד קורס חשמלאי ראשי, מדובר במכללות טכנולוגיות גדולות וקטנות. ההמלצה היא לבחור במכללה שיש לה מרצים בכירים ומנוסים, מכללה שמציעה לתלמידיה אפשרות ללמוד במעבדות משוכללות עם כלים טכנולוגיים מובילים וכן שתוכנית הלימודים כוללת גם לימודים תיאורטיים. יש לבחון כמה זמן נערך הקורס, אילו פרויקטים עליכם לעשות במהלכו, וכן האם המקום יעזור לכם למצוא עבודה בתחום כשתסיימו את הקורס ותעברו את מבחני ההכשרה.

מיותר לציין שכל מקום בו אתם בוחרים ללמוד, צריך להיות מאושר על ידי משרד התמ"ת, רצוי לבחון זאת קודם להרשמתכם. 


הוספת מאמר