ארועים ושמחות

  • 07-02-2016
  • מאת שמוליקאביר

מוסיקה רומנית לאירועים

 

מחזירים את האורחים לימי רומניה העליזים

כארץ שנחשבת לקיבוץ גלויות מרשים במיוחד זה מאוד לא מפתיע לראות כיצד יש כאלו שמעדיפים שבאירוע שלהם תהיה מוסיקה שורשית. כלומר, אנו מדברים על מוסיקה מארץ המקור ממנה הגיעו עולים מסוימים לפני עשרות שנים. כך, מוסיקה רומנית לאירועים היא דבר נחמד מאוד שיכול להתאים למסיבות ולחגיגות בהם משתתפים עולי רומניה הוותיקים.

 

אין ספק שכל מי שעלה מרומניה ויודע כי באירוע הקרוב הוא ישמע מנגינות ושירים מארץ המקור שלו, ישמח מאוד לקחת חלק באירוע כזה. כך, מעבר לאוכל הטוב (שיכול גם הוא להיות כזה שמציג את המטבח הרומני), ומעבר לחברים טובים (שזוכרים את ארץ הלידה), המוסיקה הרומנית תעלה גם היא המון חיוכים על פניהם של המשתתפים הנלהבים.

 

הפלייליסט האותנטי שיעשה טוב על הלב

רבים מיוצאי רומניה שחיים בישראל אוהבים עד היום לשמוע שירים שמזכירים להם את עיר הולדתם או את האזור בו גדלו כשהיו קטנים בטרם עלו ארצה. נראה כי מוסיקה רומנית לאירועים יכולה להציג פלייליסט עשיר ביותר שיעשה טוב הן על הלב של אלו שנולדו בבוקרשט הגדולה והן על הלב של אלו שנולדו בחבלי ארץ שונים כמו טרנסילבניה או טימישוארה למשל.

 

ניהול מקצועי של מוסיקה רומנית לאירועים ידגיש כיצד אפשר להרכיב מופע שלם הכולל הן זמר ששר בשפת המקור והן שירים שמקפיצים מיד את הקהל השמח. כך אפשר ליצור ערב חווייתי מאוד ששונה לגמרי ממסיבות או מאירועים שגרתיים בזכות המוסיקה האותנטית שבאמת מדברת אל כל מי שמכיר היטב את רומניה מעברו הרחוק.

 

מוסיקה משובחת לא רק לרומנים

כדאי מאוד לדבר גם על מי שלא נולד ברומניה כשמוצעת הפקה של מוסיקה רומנית לכל אירוע שהוא. זאת מאחר ולא רק הוותיקים של יוצאי רומניה שחיים בישראל ישמחו לשמוע מוסיקה כזו, אלא שגם צעירים שמכירים את התרבות הרומנית (מהוריהם או ממקורות אחרים) יכולים בהחלט להתענג על שירים מלאי חיים שמספרים סיפורים מרתקים.

 

לכן, גם מי שרוצה לארגן אירוע ברוח רומנית, אם נקרא לזה כך, או מי שרוצה לשלב בין כמה עולמות כשהוא מארגן חגיגה מיוחדת, יבין מיד עד כמה מוסיקה רומנית לאירועים היא רעיון מצוין. עבור כל מי שייקח חלק באירוע כזה, הרי שהוא ייחשף ללחנים רעננים שאינו מכיר ולשירים שיגרמו למוחו לנדוד לארץ נהדרת שכיף להכיר. דבר זה מבטיח את ייחודה של החגיגה עבור כל מי שהוזמן אליה.

 

 


הוספת מאמר