• 07-02-2016
  • מאת dzrihen

לחץ מים נמוך - מה עושים?


אתם לא מבינים מה קרה שיש לכם לחץ מים נמוך, ואז מנסים לחפש פתרון לבעיה. תיקון תקלה, פתיחת סתימה או הוספת משאבה להגברת הלחץ עוזרת לפתור את הבעיה ומקלה על החיים. בבלוג של חברת ברזילי לאינסטלציה דיברו בדיוק על הנושא הזה ובהחלט שווה קריאה על מנת להבין מה אפשר לעשות.

הסיבות ללחץ מים נמוך?

בעיה בשיבר- לחץ מים נמוך בבית יכול להיות משיבר סגור או סגור חלקי. במקרה כזה צריך לפתוח את השיבר עד הסוף ובעדינות, ללא צורך לקרוא לשרברב. רק יש להשתדל לא לסובב מהר את השיבר על מנת שלא לגרום נזק לשיבר. יש אף להמתין בין דקה לארבע דקות ולתת לצנרת להתמלא בהדרגה.

פילטר לבית השיבר נסתם- במצב זה יש לנקות את הפילטר או להחליפו. יש לסגור את הברז ולרוקן את הפילטר דרך ברז הריקון. יש להזמין בעל מקצוע לניקוי הפילטר פעם בשנתיים. החלפת פילטר היא הוצאה די יקרה, אך היא עוזרת למנוע בעיות של חץ מים וגם שומרת על הצנרת מפני סתימות, לכן שווה להשקיע בבעל מקצוע.

סתימה בצנרת- סתימה בצנרת האזורית עלולה לגרום ללחץ מים נמוך. במידה שמדובר על מצב בו נסתם מגנון הברז, יש צורך לפרק את המנגנון ואת הברז ולהוציא את האבנית שהצטברה בו. במצבים שונים ניתן להזרים מים בלחץ גבוה על מנת לדחוק את הלכלוך שסתם את הצנרת, וכך להזרים מים בכיוון הנגדי.

 

כיצד להגביר את לחץ המים ?

 

על מנת להגביר את לחץ המים בבית יש להיעזר באיש מקצוע, וזאת על מנת לאבחן את הבעיה אשר גורמת ללחץ מים נמוך. אחרי אבחון הבעיה ע"י איש,  ימליץ איש המקצוע על התקנת מערכות הגברת לחץ מים אשר לא דורשות החלפת צנרת או שבירת תוכנית חסכון. אלא השקעה כספית  במערכת חכמה אשר מבוססת על משאבות, וגורמת להגברת זרם המים ומונעת בזבוז מיותר של מים. באתר Clearbox יש עוד טיפים לבעלי מקצוע.

 

משאבת לחץ מים כיצד היא פועלת?

 

על מנת להגביר את לחץ המים יש צורך בהתקנת משאבה או בחדר מדרגות או בחדרון שירות, או במזווה. את המשאבה יש לחבר לצינור המים הראשי בתוך צנרת הפלסטיק ועליה יש להתקין את ווסת הזרימה אשר מיועד להרגיש את לחץ המים. ברגע שיש שימוש בכמות גדולה של מים, הברזים נפתחים במקביל  ווסת המים מזהה את ירידת לחץ המים ומרתיע על כך.


הוספת מאמר