• 09-02-2016
  • מאת kidumyashir

פיקוח בניה

פיקוח בניה

 

פיקוח בניה הוא בעצם סוג של בקרה על אופן הבניה המתבצעת בשטח , ולפי הסטנדרטים הנכונים והמותאמים לתנאי השטח. מפקח הבניה המקצועי מוודא שאין ליקויים משמעותיים, או שינויים כאלו ואחרים בבניה ובמידה וקיימים כאלו הוא מוודא שהם יתוקנו בהתאמה בעזרת צוות עובדים מקצועיים.

פיקוח בניה הינו דבר חשוב מאד, והכרחי. כאשר מתגלה ליקוי או תקלה כלשהיא ניתן לאתר אותה ולתקן. נוסף על כך בדיקה ע"י מפקח בניה היא יכולה למנוע תקלות מורכבות יותר בעתיד, כך שאם מדובר בנזילה קטנה חשוב מאד לתקן אותה עוד היום כדי שלא תהפוך לנטל לטווח הארוך ויידרשו משאבים גדולים יותר על מנת לתקנה.

 

 למפקח הבניה יש מספר תפקידים חשובים והם: פיקוח עבור חומרי הגלם המגיעים לאתר הבניה, ביצוע תכנית עבודה מסודרת, שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע כמו: חשמלאים, קבלנים, אינסטלאטורים, נגרים וכן הלאה. חברה מקצועית ואמינה העוסקת בתחום פיקוח בניה תמיד תעדכן את הלקוח בהתקדמות התהליך, כך במידה והלקוח זקוק לייעוץ, הכוונה משהו לא ברור הוא תמיד יידע שיש למי לפנות.

 

כאשר פונים אל קבלת ייעוץ ע"י מפקח בניה חשוב מאד לפנות למי שהוא מקצועי ובעל ניסיון בתחום הבניה, על מנת לקבל את הייעוץ הנכון והמקצועי ביותר. מדובר על תפקיד חשוב מאד שיש לבחון היטב את מי שעומד מאחוריו.עלות פיקוח בניה היא לא דבר של מה בכך ולכן מומלץ לבצע סקירה של 2-3 חברות פיקוח בניה ולבדוק מה טווח המחירים הקיים בין החברות, אילו שירותים הם מציעים ומהם כוללים.

 

ללא ספק בניית בית חדש מצריכה משאבים רבים ולעיתים גם יקרים מאד, בדיקה יסודית של הבית לאחר הבניה היא חשובה מאד כדי להיות בטוחים שאכן בוצעה עבודה טובה, חוקית ואיכותית. חברות לפיקוח בניה מגיעות עם כלים מתקדמים ויכולת ראיה מקצועית ובכך מבטיחים שהבניה נעשתה באופן מקצועי. בנושא פיקוח בניה אין להקל ראש ומומלץ מאד להתייעץ עם מישהו מקצועי ולוודא שאיכות העבודה נעשתה בכל השלבים הנכונים ובאופן מדויק ומקצועי.

 

ישנם שלבים קבועים שבו מפקח הבניה צריך לעבור עליהם ולראות שאכן התבצעו כנדרש, מדובר על אחראיות גדולה מאד, ולכן ההמלצה היא לקחת בעל מקצוע שיעבור על כל הפרטים באופן פרטני.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


הוספת מאמר