• 10-02-2016
  • מאת dzrihen

מהם דיני שוק ההוןכדי להשקיע בשוק ההון, ולהתנהל בשוק זה בצורה חכמה - חשוב לדעת כי שוק ההון הוא אלמנט מורכב, בעיקר כי הוא כפוף להוראות של רשות ניירות הערך והבורסה, ולכן יש לדעת מהם דיני שוק ההון וכיצד עורכי דין מנהלי את דיני שוק ההון.

דיני שוק ההון – כיצד מנהלים אותם?

דיני שוק ההון מנוהלים תמיד על ידי עורכי דין המאפשרים ייעוץ למשקיעים. עורכי הדין מכירים את הוראות הדיוק וחוק ניירות ערך והם מבצעים הכרות רחבה בתחום. בנוסף, עורכי דין מסוג זה, מכירים את התקנון וההנחיות הבורסה בנוגע לניירות ערך וניהולן, עורך דין העוסק בשוק ההון מבין מה הן ההנחיות של רשות ניירות הערך ועמדותיה לגבי נושאים שונים, וחשוב מכל - עורך דין המתמחה בדיני שוק ההון מתעדכן בפסיקות בית משפט ומייצג חברות ותאגידים בנושאים אלה.

כדי להכיר מקרוב את שוק ההון חשוב לדעת כיצד מגייסים הון לעסקאות שנות, כגון: הנפקות לציבור, הנפקות ראשונות, הנפקת זכויות ועוד. בנוסף, עורכי הדין המתמחים בשוק ההון יסייעו בהקצאות פרטיות והנפקת אגרות חוב.

מדוע אנו זקוקים לעורך דין במתמחה בשוק ההון כדי להתחיל ולהשקיע?

כדי להתחיל ולהשקיע בשוק ההון, או לבצע הנפקות, חשוב לשכור עורך דין שיבצע רישום מקצועי למסחור של ניירות ערך בבורסה, ייעץ לבעלי המניות בחברה כמו גם לדירקטוריון, ילווה את משקיעי החברה בכל זמן גיוס ההון, ויאפשר שירותים שונים למשקיעים בשוק ההון.

ייצוג בשוק ההון על ידי עורכי דין

עורכי דין היום חשוב שיתמחו בשוק ההון. ההתמחות של עורכי הדין מסייעות בנושאים רבים הקשורים בשוק ההון כגון:

·         ייעוץ משפטי לחברות ציבוריות.

·         ייצוג תאגידים בבית המשפט.

·         עריכת הסכמים ומיזוגים – הסכמים של בעלי שליטה, בעלי עניין, הסכמי הצבעה ועוד.

·         ייעוץ בעסקאות רכישות ושליטה.

·         דיווח מסודר לרשויות הקשורות לסחר בבורסה.

·         התמודדות עם מגוון סוגיות הקשורות להשקעה בשוק ההון

לסיכום נאמר כי אם אנו בעלי תאגידים וחברות הסוחרות ונסחרות בבורסה, מוטב שנלווה את המסחר בעורך דין המתמחה בדיני שוק ההון. בצורה זאת נוכל לסחור בשוק ההון, ולהפוך את התאגיד שלנו לנסחר בצורה בטוחה וטובה יותר.

אולי גם תרצו לקרוא – למה חשוב לפתוח חברה בעזרת עורך דין.

 

 

 


הוספת מאמר