יופי וטיפוח

  • 14-02-2016
  • מאת 1mariqu

האם הסרת שיער בלייזר - זה לצמיתות?

הרבה אנשים שואפים לעור חלק ככל האפשר, עם מינימום שערות באזורים השונים בו. הבעיה היא ששיער הגוף, מה לעשות, צומח באופן טבעי. המעוניינים להיפטר ממנו אחת ולתמיד, חד וחלק, נדרשים לבצע טיפולים להסרת שיער, כאשר השאיפה היא שהם יאפשרו "שקט" מצמיחת השיער לפרק זמן ארוך באופן יחסי.

סביר להניח כי נתקלתם במודעה שמבטיחה הסרת שיער בלייזר לצמיתות, לכאורה או שלא, ואתם מעוניינים לדעת האם יש אמת בפרסום. כפי שתראו מיד, התשובה לשאלה הזו אינה פשוטה כלל וכלל.

נקודת המוצא: אי אפשר להבטיח הסרה לצמיתות של השיער

לפני מספר שנים, פסק בית משפט השלום בחיפה כי מכונים להסרת שיער בלייזר לא יכולים להבטיח הסרה לצמיתות, ולו מכיוון ש"אין דבר כזה". הדיון נערך בעקבות תביעה שהגיש לקוח של אחת החברות הפועלות בתחום, לאחר שגילה כי נדרש בפועל לכמות טיפולים גדולה פי כמה ממה שהובטח לו תחילה. ההחלטה של בית המשפט למעשה מגדירה פרסום מהסוג הזה כמטעה, ודרשה למעשה לציין הבטחות שנחשבות לברות השגה.

התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר מתבוננים על גישות רפואיות שונות המאפיינות את התחום. נקודת המוצא של רבים היא שהסרת שיער בשיטות המתקדמות ביותר שעומדות כיום מאופיינת באחוזי יעילות גבוהים, כשלעיתים התוצאות הן לפרקי זמן ארוכים או אפילו מקסימליים. מנגד, חשוב להצביע על כך שיש מגוון רחב של משתנים, שלמעשה הופכים את ההבטחות של המכונים הפועלים בתחום לבעייתיים. צמיחת השיער בגוף, לאחר הטיפולים, עשויה להתחדש ואף להיות מואצת עקב נסיבות חיצוניות שונות, דוגמת שינויים הורמונליים שעובר הגוף, הריונות בקרב נשים, נטילה של תוספי תזונה ספציפיים ועוד.

בתנאים האלה, נוצרת למעשה שונות לא רק בין שיטות הטיפול המוצעות כיום, אלא גם בין אנשים המבצעים אותן. יש אנשים שיגיעו לתוצאות מרשימות ואולי אף מושלמות לאחר מספר מצומצם של טיפולים, בעוד שעבור אחרים יידרשו חודשים או שנים על מנת להילחם באופן מוצלח, פחות או יותר, בשיער המתיימר לצמוח על גופם. צבע העור והשיער של האדם, למשל, משפיעים תמיד על התוצאות. תוצאות ההסרה הן גם פונקציה של האזור הספציפי. בחלק מהמקרים, למשל, באזור בית השחי והמפשעות צומח השיער, לאחר הטיפולים, רק בכמויות מינימליות ביותר. מנגד, יש אזורים בהם הסבירות שהשיער לא יצמח תוך פרק זמן מסוים היא נמוכה עד בלתי קיימת.

הפתרון: להיות ריאליים

מנקודת המבט של המכונים המבצעים טיפולי הסרת שיער בכלל, והסרת שיער בלייזר בפרט, ברורה המדיניות. התחום נחשב לתחרותי במיוחד כיום, כאשר על תשומת הלב של כל לקוח ולקוח נלחמים לא מעט אנשי מקצוע. הדרך העיקרית "ללכוד" לקוחות היא באמצעות ניסיון להבליט את יתרונות הסרת השיער בעסק נתון והבטחת תוצאות מקסימליות היא דרך שנראית מובנת מאליה.

רצוי לפנות למכון שאינו מגביל את כמות הטיפולים של הסרת השיער, בצורה זו כל אחד יוכל להגיע לתוצאות מקסימליות מבלי להתרושש.

באשר לאנשים שעוברים הטיפולים האלה, הם צריכים להיות מודעים לכך שלא ניתן להילחם תמיד באופן מלא בהליכים הטבעיים של הגוף. הציפיות מהתהליך צריכות להיות ריאליות. הסרת השיער מאפשרת להסיר אחוז ניכר מהשיער לפרקי זמן ארוכים, כאשר סדרת טיפולים מאפשרת היחלשות של השיער וצמיחה עתידית של שיער שהוא דק, בהיר ועדין יותר, ולכן גם בולט פחות. גם כאשר לא ניתן להבטיח שההסרה תהיה לצמיתות, לרוב כן ניתן להבטיח כי העור יהיה חלק יותר, לפרקי זמן ראויים, כך שבכל הסרת שיער יש יתרונות אסתטיים לא מבוטלים.


הוספת מאמר