• 24-02-2016
  • מאת sharonkal80

מהו טיפול פסיכותרפי?

פסיכותרפיה זהו טיפול הנעשה באמצעות שיחה. פסיכו משמע נפש ביוונית, ותרפיה משמע טיפול, כלומר המשמעות של טיפול פסיכותרפי היא טיפול נפשי בקשיים שונים בתחום בריאות הנפש, כמו: הפרעות, משברי חיים, מחלות נפשיות וקשיים שונים איתם מתמודדים אנשים במהלך החיים. לטיפול הפסיכותרפי קיים מגוון רחב של שיטות, אך לכולן יש מספר עקרונות בסיסיים: בטיפול הנפשי הפסיכותרפי המטפל לרוב נוקט בגישה אובייקטיבית ככל שניתן, והמטפל מאפשר את המרחב ואת עצמו עבור המטופל. בדרך כלל המטפל יגדיר את עצמו כ"לוח חלק", כלומר מי שאינו מספר אודות עצמו ומשאיר את המקום אך ורק למטופל. בנוסף לכך, המטפל משתדל ככל שניתן להיות רגיש ואמפתי לצרכיו הרגשיים של המטופל, והוא גם מנסה להכיל את כל עולמו של המטופל ככל שניתן. קשר אינטימי בין מטפל למטופל נבנה ומתבסס על אמון, תוך הדגשה כי ישנה סודיות מלאה. עם התקדמות הטיפול והתהליך, המרחב הטיפולי שנוצר הופך למקום בטוח ומוכר, מרחב בו המטופל יכול לחשוף חלקים נרחבים אודות עצמו.

למי מיועדת הפסיכותרפיה?

כל אחד מאיתנו חווה תקופות משבר ומצוקה, היה בשיברון לב, אבל או כאב קשה ועמוק אבל אין זה אומר שהוא זקוק לפסיכותרפיה. תהליך הטיפול הפסיכותרפי הוא קשה ומטלטל, ולכן אדם שלא רוצה לעבור טיפול פסיכותרפי לא צריך לעשות זאת. טיפול באדם שעושה זאת בניגוד לרצונו לא יהיה אפקטיבי. יחד עם זאת, כאשר אדם מתקשה להתגבר על משבר בחייו, כאשר הוא לא חש מאושר תקופה ממושכת או סובל ממצוקה נפשית מתמשכת, ויש בו רצון לפעול כדי לשפר את מצבו, הטיפול הפסיכותרפי בהחלט יכול לסייע לו. הפסיכותרפיה מתאימה לכל גיל. ישנם טיפולים רגשיים פסיכותרפיים המותאמים לילדים, לבני נוער, למבוגרים ולגיל הזהב.

במידה ואתם חושבים שאתם או אחד מיקיריכם זקוקים לטיפול פסיכותרפי, חפשו מטפל מתאים ופנו לשירותיו של מטפל פסיכותרפי שיתאים לכם או ליקירכם. זכרו כי טיפול הוא מפגש אישי בין שני אנשים ולכן חשוב שתהיה התאמה והרגשה נינוחה. אם הקשר לא מרגיש נוח ומתאים, אפשר בהחלט להיפרד לאחר פגישת היכרות ולבחור במטפל אחר.


הוספת מאמר