• 24-02-2016
  • מאת dzrihen

כמה עולה שיפוץ דירה קטנה?


רכשתם דירה קטנה ואתם מעוניינים לשפץ אותה, אך אינכם יודעים מהן העלויות ואיפה הן עלולות להיגמר? חשוב מאוד להקפיד על היצמדות למחירון, על חישוב כמויות החומרים והצבע מראש, על בחירת קבלן איכותי בעל ניסיון ועם תעודות והמלצות, וכמו כן לכלול גם את הדברים הקטנים ביותר בתקציב. הרי לפניכם כמה דברים חשובים שיש להקפיד עליהם בעת חישוב העלויות לשיפוץ דירה קטנה.

תכננו את השיפוץ והיצמדו לתקציב

ראשית, עליכם להחליט מה בדיוק אתם מעוניינים לשפץ בדירה. לאחר מכן, יש לחשב את עלות החומרים בהתאם. חשוב מאוד להחליט מראש את מסגרת התקציב ולדבוק בה ככל הניתן. על מנת לעשות זאת, ניתן להיעזר במחירונים מקצועיים הקיימים ברשת, ומיועדים עבור משפצים פרטיים. לרוב, מחירונים אלה בנויים מסעיפים רבים, מהם ניתן להרכיב תקציב אישי ולהבין, פחות או יותר, את העלויות העומדות בפניכם.

חשבו מראש את כמויות החומרים והצבע להם אתם זקוקים

צבע וחומרים מתאימים לשיפוץ הינם המרכיבים הבסיסיים ביותר בכל הנוגע לשיפוץ ושדרוג הבית. על מנת לחסוך ככל הניתן בהוצאות מיותרות, חשוב מאוד לבדוק את הכמויות של החומרים והצבע להם אתם זקוקים בטרם הרכישה שלהם.

אל תשכחו את גופי התאורה

לעיתים קרובות, אנו שוכחים כי שיפוץ הבית אינו מסתיים רק בחומרים, בקבלן ובצביעה. זכרו כי גופי תאורה הינם מרכיב נוסף אותו יש לקחת בחשבון בעת שיפוץ הבית. חשוב מאוד לתכנן את התקציב אותו אתם מעוניינים להשקיע בגופי התאורה, להשוות מחירים בין מקומות שונים המוכרים גופי תאורה ולכלול אותם בתקציב הכללי של שיפוץ הבית, על מנת להבין היטב את העלות הכללית בפניה אתם עומדים.

בחרו קבלן מוסמך ומקצועי לצורך ביצוע העבודה

גם אם הינכם "קצרים" בכל הקשור לתקציב, בחירת הקבלן אינה דבר אשר יש להתפשר עליו. חשוב מאוד להקפיד לבדוק כי לקבלן יש תעודות מתאימות, המאשרות את הכשרתו, וכי הוא בעל ניסיון רב שנים בשיפוצים, עם רזומה נרחב ככל הניתן. חשוב להבין כי עבודות זולות או קבלן המציע מחירים זולים משמעותית משאר השוק צריכים להדליק עבורנו נורה אדומה. על אף שהעניין עשוי לחסוך לנו עלויות בטווח הקצר, אין ספק כי בטווח הארוך, לעיתים נידרש לתיקונים רבים העלולים לקחת זמן רב ולעלות פי כמה וכמה מהעלות המקורית אותה היינו צריכים לשלם במידה והיינו מבצעים דברים כהלכה מההתחלה. זכרו כי לעיתים קרובות, הזול עולה ביוקר, ומסיבה זו אין להתפשר על איכות הקבלן ואף לא על איכות החומרים עמם הוא עובד.

 

 


הוספת מאמר