• 28-02-2016
  • מאת avitheking12

טיפים חיוניים לכל הסכם גירושין מוצלח


הסכם גירושין מוצלח הוא כזה שמתייחס לכל הסוגיות העומדות על הפרק, אם הדבר חשוב לכם עליכם להכניס אותו אל הסכם הגירושין. בתחום כמו גירושין לא הביישן מקבל את מבוקשו. כך למשל, היו הסכמי גירושין שמתייחסים גם לחיות מחמד שהיו בבעלות הזוג, לחלוקת רכוש לאחר ירושה, לחשבונות חיסכון ועוד.

את ההסכם תוכלו להרכיב בעצמכם ולהעביר לבדיקת מגשר או עורך דין, אפשרות נוספת ופופולרית יותר היא כתיבת ההסכם כולו על ידי עורך דין גירושין מנוסה. הסכם גירושין צריך להתייחס לחלוקת רכוש, מתן גט, מזונות, הסדרי ראייה של הילדים, משמורת. כל הנושאים האלו הם נושאים רציניים ומורכבים מאוד, נושאים שישפיעו על חייכם לתקופה ארוכה, לכן, אין להקל ראש בכתיבת ההסכם או לחתום על הסכם שאינו תואם את רצונכם.

חשוב לדעת כי כל הסכם גירושין יש להעביר לאישור של בית המשפט, בבית המשפט הסכם הגירושין יקבל תוקף של פסק דין, משמעות הדבר היא שההסכם יהפוך מחייב ואינו בר שינויים.

דגשים להסכם גירושין טוב

א.      הקפידו על ניסוחים בהירים וברורים, כך תוכלו לצמצם ככל האפשר מחלוקות עתידיות, הסכם גירושין הוא לא המקום לסעיפים אפורים או לא ברורים. עתיד המשפחה יושפע מההסכם הזה, אין מקום להקל בו ראש.

ב.      כדאי להתייחס בהסכם לנושא הכתובה, על האישה לציין שהיא מוותרת על זכותה לממש את הכתובה.

ג.       שני בני הזוג מתבקשים להצהיר כי הם מסכימים להסכם, גט ניתן רק מהסכמתם החופשית של שני בני הזוג, בעייתי יהיה לכפות גט על אחד הצדדים בבית הדין הרבני.

ד.      אם אין הסכם ממון כל נושא חלוקת הרכוש ינוהל בהסכם הגירושין, ההתחייבויות בהסכם הגירושין מחייבות. על שני בני הזוג לבחון היטב את הדברים ולא לקבל על עצמם התחייבויות בהן לא יוכלו לשאת.


הוספת מאמר