עדות מומחה

  • 29-02-2016
  • מאת avitheking12

איך מתחילים שינוי ייעוד למגורים למבנה?


אם ניסיתם בעבר לבצע שינוי ייעוד למגורים למבנה אתם בוודאי יודעים כי מדובר בהליך המערב בירוקרטיה רבה. הניסיון שלנו והקשרים המקצועיים אפשרו לנו לא אחת לבטל צווי הריסה קיימים ולהסיר רישומים בטאבו.

מצוקת הדיור באזור המרכז עם דגש על העיר תל אביב הביאה למצב בו ישנם מבנים רבים הרשומים כמחסנים או משרדים אך משמשים בפועל למגורים. בעלי הנכסים האלו מתבקשים לבצע שינוי ייעוד למגורים לנכס, הם נמנעים מכך מתוך חשש לתהליך בירוקרטי ארוך ומסורבל. כדאי לדעת כי בעת מכירת הנכס יגלה בעליו כי בעבור נכס המוגדר למטרת מחסן או משרד בתל אביב הוא יוכל לקבל מחיר נמוך יותר בהשוואה לנכס זהה המיועד למגורים. בהתאם לכך, ההמלצה שלנו היא שינוי ייעוד למגורים טרם תחילת תהליך המכירה.

טיפול בחריגות בנייה

בנייה ללא היתר או חריגות בנייה מהוות עבירה לכל דבר, פיצול של דירה אחת למספר דירות ושימוש חורג בנכס ללא קבלת היתר מתאים הם גם כן עבירות. אלו הן עבירות הכרוכות בתשלומים גבוהים, ההמלצה שלנו לבעלי הנכסים היא הימנעות מראש מאותן עבירות. כל שינוי ייעוד למגורים או פיצול של דירה יש לבצע באמצעות בעלי מקצוע מורשים ובהתאם לחוק.

הרשויות מגלות אפס סבלנות כלפי עבירות בנייה וממהרות להנפיק צווי הריסה, אם קבלתם צו הריסה למבנה שבבעלותכם צרו קשר ונבחן כיצד אנו נוכל לסייע לכם.

שינוי ייעוד למקרקעין

תכנית בניין העיר מגדירה ייעוד ספציפי לכל מתחם, בית ובניין, כל מבנה מוגדר תוך ציון מפורש של ייעודו והשימושים המותרים בו על פי החוק. בכדי לשנות שינוי ייעוד למגורים או לכל מטרה אחרת יש להגיש בקשה מתאימה אל הרשויות, את הבקשה כדאי להגיש בליווי מקצועי להגדלת הסיכויים לקבלת תשובה חיובית.


הוספת מאמר