• 08-03-2016
  • מאת master123456

עבודות מחפרון

מהן עבודות מחפרון ומדוע הן כה חיוניות?

אחד מן הכלים החשובים ביותר לביצוע של עבודות עפר (אם כי לא רק לעבודות הללו), הוא המחפרון. את המחפרון אתם אולי מכירים גם בשמם הלועזי שלו - בובקט. המחפרון הוא אחד מכלי הצמ"ה הקטנים באופן יחסי, וזה דווקא כפי שתראו בהמשך, מהווה יתרון ניכר מאד בביצוע של עבודות מחפרון מגוונות יחסית. לא פעם, ישנן עבודות שאפשר לבצע אך ורק עם המחפרון, ולא בעזרת שום כלי אחר. הסוד של המחפרון הוא לאו דווקא בעוצמה או בכוח שלו, שכן לא חסרים כלי צמ"ה חזקים במיוחד ואף חזקים ממנו. הסוד של המחפרון והוא דווקא בעובדה שהוא קטן יחסית, שהוא מתאים לחללים קטנים וצרים יותר, ושניתן לעבוד איתו כמעט בכל מקום שרוצים - ומכאן הוא מתאים לעבודות המגוונות. בעוד שכלי צמ"ה אחרים למשל, לא יכולים לנסוע על הכביש בשל המבנה הזחלי שלהם - עם המחפרון אין שום סכנה כזו, ואפשר לבצע איתו עבודות בכביש, ואפילו על שבילים וחניונים פרטיים!

דוגמאות לעבודות שונות עם המחפרון

? עבודות בגינה ובחצרות - בין אם מדובר על פרויקט ציבורי בפארק, ובין אם זה פרויקט פרטי לגמרי לטיפוח והקמה של חצר פרטית או גינה פרטית - אתם ככל הנראה תצטרכו להזמין קבלן אשר יבצע עבודות מחפרון. המחפרון יכול לבצע לא מעט עבודות ליצירת גינות וחצרות בצורה יעילה מאד. בין השאר, עם המחפרון ניתן לפזר אדמה וחלקים דמויי אדמה בכל שטח הגינה. המחפרון גם מאפשר לפלס וליישר את האדמה בצורה מהירה ויעילה יחסית. כמו כן, עם המחפרון אפשר להוציא חלקי אדמה וצמחים ישנים כדי לשנות את הגינה לחלוטין. מאחר שהמחפרון הוא קטן יחסית, הרי שגם ניתן לעבוד איתו בגינות שכבר צומחים בהם צמחים, פרחים, שיחים, ענפים ועצים שונים - וניתן לתמרן ביניהם מבלי שהמחפרון פוגע בהם.

? קידוח יסודות - עוד עבודות מחפרון שאפשר לעשות, אלו הן עבודות לקידוח של יסודות עבור מבנים שונים. יש לציין שהמחפרון הוא כמובן לא הכלי היחיד שמתאים לקידוח של יסודות, ויש אף מי שיטען שיש כלים חזקים וטובים ממנו לעבודה. עם זאת, המחפרון טוב לשני מקרים של קידוח יסודות. המקרה הראשון הוא של קידוח יסודות קלים יחסית, למשל בכדי לקדוח יסודות עבור בטון קל למבנה מסוים, לגג או לחצר. המקרה השני, הוא כאשר יש צורך לקדוח את היסודות בתנאי שטח מאתגרים וצרים יחסית. לתוך שטח צר אי אפשר להניס את רוב כלי הצמ"ה - אבל את המחפרון בהחלט אפשר להכניס פנימה, וניתן לקדוח איתו יסודות באופן יעיל.

? פינוי פסולת בניין - לא מעט מהחברות אשר עוסקות בעבודות של פינוי אשפה ופסולת בניין, מבינות כי ללא מחפרון, הן לא יוכלו להשלים את העבודה. היתרון של עבודות מחפרון לפינוי פסולת בניין הוא שלרוב, הפסולת הזו נאספת מאזורים אורבניים עם רחובות, שבילים וחצרות פרטיות. זה אומר שלא כל כלי צמ"ה יכול להיכנס לתוך המתחמים הללו ולאסוף את פסולת הבניין. לכן המחפרון הוא יעיל כל כך בזכות הגודל הקטן שלו באופן יחסי. על אף גודלו הקטן, כלי החפירה והאיסוף של המחפרון הוא יעיל מאד, וניתן לאסוף בעזרת וכמויות גדולות יחסית של פסולת בניין, ולהעביר אותם למשאית העמסה.

כמובן שאלו אל כל העבודות האפשריות!

אנו סקרנו עבורכם רק חלק מהעבודות שאפשר לבצע באמצעות מחפרון, וברור שישנן עבודות נוספות שאפשר להגשים בעזרתו - החל מסלילה של כביש, ועד ליצירה של ריצוף עם אבנים משתלבות בחצר הבית שלכם. הדבר שבטוח הוא שתמיד כדאי לפנות לקבלן מקצועי, שיבצע את העבודות הללו.


הוספת מאמר