• 20-03-2016
  • מאת hadbara4u

מה כדאי לדעת ולבדוק לפני שמזמינים הדברה

יש הרבה מקרים בהם תוכלו להיתקל במדבירים לא מקצועניים או בחאפרים בתחום זה, ולכן עליכם לבצע מלכתחילה את כל הבדיקות הראויות, על מנת להימנע ממצבים לא נעימים. עוד לפני שאתם מזמינים מדביר, יש כמה דברים בבית שלכם, שעליכם להימנע מהם, על מנת שלא יופיעו אצלכם מיני מזיקים, כגון: להימנע משאריות מזון ופירורים, הם מהווים מוקד משיכה עבור מזיקים.

עליכם לשמור על ניקיון של רצפת המטבח בבית שלכם, וכן של השיש ומשטחי העבודה; פחי אשפה מלאים עלולים להוות מוקד משיכה לכל מיני מזיקים, יש לרוקן כל הזמן פחים ולאטום אותם כיאות; כדאי להימנע מהשארת מזון במקום נגיש למזיקים לאורך זמן רב. מומלץ לוודא שהאוכל בארונות במצב אטום; תחסמו חלונות ברשת צפופה, כדי להקשות על מזיקים להיכנס דרכם; סדקים עלולים להפוך לקיני מזיקים, יש לאטום סדקים בשיש, בקירות וברצפה; יש לוודא שהביוב סגור בצורה הרמטית.

מה חשוב לדעת כאשר אתם מזמינים חברת הדברה?

* העיסוק בהדברה תברואתית מחייב היתר הדברה מאת המשרד להגנת הסביבה, מתוקף תקנות רישוי עסקים שנת 1975.

* בהדברה תברואתית יש אישור להשתמש רק בחומרים אשר מאושרים באמצעות המשרד להגנת הסביבה וזאת בשל העובדה שפעולות ההדברה כרוכות בשימוש בחומרים רעילים בקרבת האדם וסביבתו.

* רישיון מדביר בתוקף – הדברת מזיקים הינה מקצוע לכל דבר ועניין. עליכם לבקש את התעודה מן המדביר אשר בא לביתכם, על מנת לוודא כי הוא אכן מקצועי.

* בררו עם המדביר באילו חומרים בכוונתו להשתמש ואף רשמו אותם בכתב, למקרה שלאחר טיפול ההדברה מישהו מדיירי הבית שלכם יחוש ברע.

* בררו מה ניתן להשאיר בבית – כלי בישול, צעצועים של הילדים, ומה כדאי לפנות או להטמין בתוך הארונות. חשוב להבין, כי גם מה שנקרא הדברה ירוקה או לחילופין הדברה אקולוגית, עוסק בסופו של דבר בחומרים רעילים כאשר הם מסונתזים הם חומרים מחרצית ומזיקים פחות לאדם ויונקים בכלל מאשר בחומרים בדור הקודם, דוגמת פוספין וחומרי זרחן.

* וודאו שהמדביר מוסמך לטפל במזיק המטרה כפי שמופיע על ההיתר – חרקים, מכרסמים או איוד.


הוספת מאמר