• 10-04-2016
  • מאת master123456

פרגולות עץ

מהם חומרי הגלם מהם ניתן לבנות פרגולות ומהם יתרונותיהם היחסיים זה על זה

פרגולות הינן שם כולל למבנה הנבנה מחוץ לבית ונועד להצל על מרחבי ישיבה בחצר או בגינה. פרגולות שונות נבדלות זו מזו באישורים הנדרשים לשם בנייתן, כשפרגולות בעלות יסודות מבוטנים באדמה עשויות להיחשב כחריגת בנייה, בעוד שפרגולות תלויות על קיר הבית פטורות ממעמד זה. ישנם מספר חומרי גלם המשמשים לבניית פרגולות, ומהם הפופולאריים ביותר כיום כוללים שלושה חומרי גלם עיקריים, ברזל מגלוון, אלומיניום ועץ. לכל אחד מחומרי הגלם הללו יתרונות וחסרונות משל עצמו אשר יש לשכלל לפני בחירת חומר הגלם לבניית הפרגולה. פרגולות ברזל מגלוון הינן עמידות ביותר הן ללחץ מכני והן לפגעי הסביבה. הברזל הינו חומר גלם חזק ביותר, וגם מחירו אינו גבוה. ציפוי הגלוון (העשוי מאבץ הנמרח על הברזל בטכנולוגיות מתקדמות) מונע מן הברזל להחליד והופך אותו לעמיד בפני גשמים אשר בסיטואציה רגילה היו גורמים לחלודה ושחיקה. פרגולות אלומיניום לעומת זאת הינן קלות משקל, מה שהופך את ההרכבה שלהן לקלה באופן יחסי. למרות זאת בנייה באלומיניום דורשת לעיתים ידע נוסף, והמתכת עצמה למרות שאינה פגיעה לחלודה הינה יקרה ולא חזקה במיוחד. פרגולות עץ לעומתן הינן האופציה הפופולארית ביותר בארץ. פרגולות עץ מצטיינות בהרכבה קלה ביותר, במחיר אטרקטיבי של חומרי הגלם ובמראה עיצובי כפרי וביתי יותר.

בניית פרגולות עץ עשויה להיות מסובכת ודורשת ידע רב וניסיון

פרגולות עץ הינן כאמור האופציה המועדפת על רבים הבוחרים לבנות פרגולות במרפסת הן באופן עצמאי והן תוך היעזרות בחברה מקצועית. במידה וברצונכם לבנות פרגולות עץ לחצר ביתכם, חשוב מאוד שתזכרו שקורות העץ המרכיבות את הפרגולה עשויות לגרום לחבלה חמורה במקרים של קריסת הפרגולה, ולכן יציבות המתקן הינה חשובה ביותר. בניית פרגולות עץ דורשת ניסיון וידע, ועל כל השואף לבנות אותן באופן עצמאי להיות מודע למספר דגשים עיקריים:

· חיתוך הקורות: קורות העץ בהן נעשה שימוש בבניית פרגולות עץ הינן לרוב אחידות בגודלן למעט אלו אשר נועדו ליצור את המיסוך מאור השמש אשר הינן צרות וקטנות בהרבה. חשוב לוודא כי עובי וגודל קורות העץ הנרכשות מתאים בדיוק לגודל ומשקל הפרגולה המתוכננת. מאחר ומדובר בנושא מסובך, יש להיוועץ עם הנגר המבצע עבורכם את חיתוך הקורות (שימוש בחיתוך קורות מקצועי חוסך זמן רב ומבטיח דיוק שלא היה אפשרי באמצעים ביתיים).

· צביעת הפרגולה: עץ הנחשף למים סופח אותם לאט לאט ומתחיל להתנפח ולהתעוות. לכן קריטי לאחר בניית הפרגולה (או אפילו לפני הרכבתה) למרוח על קורות העץ לקה או צבע על בסיס שמן על מנת למנוע את חדירת מי הגשמים.

בניית פרגולות עץ באמצעות חברה מקצועית הינה פתרון מושלם

במידה ואין ברצונכם לשבור את הראש על פרויקט בנייה ארוך ומסובך, ניתן להיעזר במומחים. ישנן חברות בניית פרגולות רבות אשר יבנו עבורכם פרגולה מפוארת בזמן קצר.


הוספת מאמר