יופי וטיפוח

  • 12-04-2016
  • מאת erezisraeli

הבדלים בין סוגי צבע לשיער

אנו מעוניינים לשמור על השיער שלנו אופנתי, יפה ובריא. צבע וגוונים בשיער מהווים כלי לשדרוג ההופעה שלנו, הרמת המוראל ולשיפור הביטחון העצמי. נשים רבות בוחרות באופציה לצבוע את השיער שלהן, כאשר כ-80 אחוזים מן הנשים בישראל הצהירו כי הן צבעו את שערן לפחות פעם אחת בחייהן. צביעת השיער דורשת מאיתנו לנקוט אמצעים רבים על-מנת לשמור על השיערה, ועל הברק והלחות שהיו לה טרם הצביעה. לשם-כך, קיימים תכשירים רבים שנועדו לסייע לנו לשמור על השערה, ולהגן עליה. 

בנוסף, חשוב שנבחר בבעל מקצוע בעל מיומנות וידיים טובות, אשר יספר אותנו בצורה האיכותית ביותר. נדגיש כי ישנם מספר סוגי צבע לשיער – צבע שיער עם אמוניה, ללא אמוניה ושטיפה – צביעה זמנית. סוגים אלו מתאימים לצרכים שונים, ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. 


סוגי הצבע לשיער

·         צבע לשיער עם אמוניה – הסוג שנחשב לנפוץ ביותר. צביעת השיער מתבצעת על-ידי תערובת של מספר חומרים, לרבות אמוניה וקרם חמצן, כאשר תפקידה של האמוניה והיתרון שלה הוא בזה שהיא פותחת את השכבה החיצונית של השערה ומאפשרת לקרם החמצן ולמולקולות הצבע לפעול, ובסופו של דבר להעניק את הגוונים בשיער. כמו-כן, צבע לשיער עם אמוניה מהווה פיתרון מוצלח לרוב בפעולות של הבהרת השיער, בשל מי החמצן.

 

·         צבע לשיער ללא אמוניה – מדובר בצבע טבעי לשיער, אשר מהווה צבע איכותי ומכיל ויטמנים ומינרלים רבים המסייעים בשמירה על השיער. כך מבצע הצבע הטבעי מלאכה כפולה – גם מספק לשיער את הגוון הרצוי, וגם מזין אותו בחומרים החיוניים להתפתחותו ולשמירה עליו.

 

·         שטיפה – מדובר בשיטה המאפשרת צביעה זמנית של השיער, כאשר נעשה שימוש בצבעים עדינים,  אשר לא יוצרים תלות בהליך הצביעה ולא מחייבים חזרה עליה באופן שוטף. צביעה זו מיועדת לאלו אשר מעוניינות לבדוק את גוון הצבע לפני שהן מבצעות צביעה קבועה, לטשטוש שיער שיבה, וכאשר ישנה אלרגיה לחומרים הנמצאים בצבעי שיער אחרים כגון מי חמצן. הצבע מחזיק בין חודש לחודשיים על השערה, עד להעלמות מוחלטת.


סוגי צבע לשיער – בהתאם לצורך הלקוח

ישנן שיטות רבות לצביעת השיער ולבחירת גוונים בשיער, ויש לבחור את הסוג הנכון בהתאם לשיער שלנו. לכן, חשוב לבחור ספר מקצועי ואיכותי, ולהתייעץ איתו בנוגע לבחירת סוג הצבע המתאים לנו, הן מבחינת מראה חיצוני והן מבחינת איכות הצבע. 


הוספת מאמר