• 13-04-2016
  • מאת hanassitours

כל הדרכים והאופציות להגיע לנתב"ג

נמל התעופה בן גוריון הוא לא רק שדה התעופה הבין לאומי היחיד בארץ – אלא גם נתיב תחבורה חשוב

כל ישראלי מכיר היטב את אחד האתרים החשובים ביותר במדינה הקטנה שלנו – נמל התעופה בן גוריון, שידוע גם בשמו המקוצר נתב"ג. נמל התעופה הבין לאומי, שממוקם על הדרך שבין תל אביב לירושלים, הוא נמל התעופה הבין לאומי המשמעותי היחיד בארץ נכון לרגע זה (עד השלמת נמל התעופה החדש בתמנע), ובשל היותו נמל תעופה משמעותי כל כך, על ציר תנועה מרכזי, שמרכז בסביבתו ובו מקומות עבודה רבים, מרכזים מסחריים ויישובי לווין – מדובר באחד מנתיבי התחבורה החשובים ביותר במדינה שלנו. 

עם זאת, במרבית המקרים מרביתנו מגיעים לנתב"ג עבור טיסה או עבור איסוף של אנשים המגיעים מטיסות – וחשוב להכיר את הדרכים והאופציות השונות להגיע לנתב"ג, בכדי לתכנן את ההגעה שלנו אליו בצורה הטובה ביותר בשעת הצורך.


כל הדרכים והאופציות להגעה לנתב"ג, וההתאמה שלהן לכל סוג של מטרה

·         רכב פרטי – כאמור, נתב"ג נמצא על נתיב מרכזי מאוד מבחינת הכבישים, ממש במרכזו של כביש 1. על כן, רבים מאתנו בוחרים להגיע אליו עם רכב פרטי – וחשוב להבין את היתרונות והחסרונות של אפשרות זו. היתרונות הם כמובן הדינמיות והשליטה שלנו על הזמנים שלנו, אך חשוב להבין שמדובר באופציה איכותית בעיקר עבור מי שאוסף מישהו מנתב"ג. אם אנחנו בעצמנו טסים, הרי שהגעה עם רכב תהיה עסק די יקר – החניונים בנתב"ג אינם זולים, כולל החניון לטווח ארוך.

 

·         רכבת – נתב"ג מכילה גם תחנת רכבת וניתן להגיע אליה בשיטה זו. לא תמיד מדובר באפשרות נוחה מבחינת זמנים שלא תלויים בנו ומבחינת הנוחות שלנו בדרך לטיסה – אך בוודאי שמדובר באפשרות הזולה ביותר.

 

·         מונית – אפשרות לא זולה, אבל נוחה מאוד מבחינת זמנים. במקרים רבים נבחר בה בכדי להוריד מעצמנו את הטרחה של נסיעה לשדה התעופה, לעתים קרובות גם בשעות לא שעות. מדובר כאמור בהשקעה כלכלית לא מבוטלת, שלא תמיד מתאימה למי שמגיע מיעד מרוחק.

 

·         שירותי הסעות – כאשר אנחנו מגיעים לנתב"ג עם חברת הסעות איכותית אנחנו למעשה יכולים ליהנות מכל העולמות. דרך חברת הסעות אנחנו מגיעים בלוח זמנים שמתאים לנו, משלמים לרוב פחות ממונית ועל הגעה עם רכב פרטי (שכן אנחנו חולקים את ההסעה עם אנשים נוספים), נהנים ממרחב אחסון רב, ולא צריכים להטריד את עצמנו עם בעיות של חנייה ושל איחורים.


תכנון החופשה או הנסיעה שלנו צריכה לכלול גם תכנון נכון של ההגעה שלנו לנתב"ג

כאשר אנחנו מתכננים חופשה, אנחנו לעתים קרובות לא חושבים על ההתחלה שלה – כלומר על ההגעה שלנו לנתב"ג בצורה הפשוטה והנוחה ביותר עבורנו, תוך התחשבות בשיקולים כלכליים ובשיקולי נוחות גם יחד. בחרו בדרך המתאימה לכם ביותר בכדי להבטיח את ההתחלה המוצלחת של החופשה שלכם.


הוספת מאמר