ארועים ושמחות

  • 27-04-2016
  • מאת sharonkal80

אקזיט רום – חוויית בילוי ומשחק לכל המשפחה

אקזיט רום או כפי שרבים קוראים לכך, אסקייפ רום או חדר בריחה בעברית, היא למעשה חוויית משחק ייחודית שהחלה לתפוס תאוצה בשנה האחרונה בכל רחבי העולם. המדובר על חללים סגורים בהם מפוזרים פריטים שונים, שכולם יחד וכל אחד לחוד, מהווים למעשה כתבי חידה שעל הנוכחים בחדר לפתור על מנת להתקדם משלב לשלב ולפענח את החידה שמציב אותו חדר ספציפי. הרעיון הוא מאוד פשוט: אתם מזמינים חדר בריחה ומגיעים עם בני משפחה או חברים.

כתב חידה בתוך חלל סגור

בכל אקזיט רום תוכלו למצוא כתב חידה אחר, חפצים שונים, עיצוב שונה ואתגרים שונים, ואלו נותרים קבועים בכל חדר. לאחר שתיכנסו אל החדר, קחו לעצמכם מספר דקות כדי להביט סביב ולהבין מאיפה עליכם להתחיל כדי להבין מה היא בכלל החידה, ומה הן הפעולות שעליכם לבצע כדי לפתור אותה. בתהליך זה אתם צפויים לפגוש אתגרים שונים ומגוונים בהתאם לכתב החידה בחדר בו אתם נמצאים.

פענוח כתבי חידה המסתתרים בפריטים תמימים למראה

כך למשל, בחדר בריחה מסויים אתם יכולים לפגוש תמונת קיר תמימה למראה, אך בתוכה מסתתרים מספר ספרות מוסוות המספקות לכם את קוד הפתיחה של מנעול הנועל ארון בתוך החדר. לאחר שתפענחו את זה, תוכלו לפתוח את המנעול ובתוך הארון תפגשו אתגר חדש וכתב חידה חדשה, שיהיה עליכם לפתור כדי להמשיך הלאה אל עבר הפתרון המלא של החידה באותו אקזיט רום. כפי שניתן לתאר מדובר במשחק מאוד מרתק ומאתגר, שכיף לשחק אותו עם אנשים שאוהבים תוך שיתוף ועזרה הדדית, ולא מעט צחוק ובידור.

בכל חדר בריחה, כתב חידה ייחודי וקבוע

אחרי שאמרנו את זה, חשוב לדעת שכל חדר בריחה כזה נושא בו כתב חידה אחד קבוע, ואם ביקרתם בחדר אחד, אין שום טעם לחזור אליו שוב, שכן אתם כבר פתרתם את החידה ואין בכך שום אתגר נוסף. מה שכן תוכלו לעשות הוא לפנות לחדרי בריחה אחרים במתחמים אחרים אותם תוכלו למצוא בשורה של ערים בישראל, ובכל חדר תוכלו למצוא אתגרים חדשים.


הוספת מאמר