• 01-05-2016
  • מאת autocarkoil

על מה חשוב לשים דגש בעת רכישת רכב טויוטה יד שניה?

בעת תהליך רכישת רכב מיד שניה חשוב לשים לב לפרמטרים שונים, הכוללים את מצב הרכב, אמינות הגורם המוכר, העלויות ותהליך חתימת החוזה. החלק האחרון חשוב לא פחות משאר החלקים, במיוחד כאשר מדובר ברכב מדגם פופולארי ומבוקש כמו טויוטה. הקפדה על נוסח נכון וביצוע בדיקות קודם לכן יפחיתו באופן משמעותי את הסיכוי למעשי מרמה ויסייעו לכם לקבל תמיכה ואחריות לרכב בכל מקרה של תקלה. רכב אינו משהו שקונים כל יום - לרוב זה מצריך השקעה משמעותית של זמן וכסף, ולכן כדי להקפיד על הדגשים החשובים לקנייה נכונה וחכמה. 

לפני שאנו מתחילים בתהליך הפנייה למוכר והרכישה, מומלץ קודם לבדוק את אמינות המוכר - בין אם מדובר באדם פרטי או סוכנות מקצועית. במידה ופניתם לאדם פרטי בעקבות מודעה בעתון או אינטרנט, הקפידו לוודא כי זהותו תואמת למה שנאמר לכם וכי הרכב אכן נמצא בבעלותו. ודאו כי יש התאמה בין המידע המופיע ברשיון הרכב לבין המידע המופיע בתעודת הזהות. השוו את שתי התעודות האחת לשניה כדי לקבוע באופן חד משמעי שאכן מדובר באותו האדם. לא פעם קורה גם שפנייה לאדם פרטי כביכול מובילה אתכם לסוכן מוסווה מטעם סוכנות. חשוב לעלות על פרט זה כבר בשלבים הראשונים כדי לדעת מול מי אתם סוגרים את העסקה ומה מגיע לכם כתוצאה מכך. בין אם אתם מעוניינים בקניית רכב מיד ראשונה או מיד שניה, סוכנויות רכב מציעות הטבות, הנחות וביטוחים כדי לעודד קנייה. יתכן והעסק משתמש בסוכן מוסווה כדי להימנע ממתן הטבות אלו. במידה והחלטתם לסגור את העסקה מול סוכנות או סוכן מטעם סוכנות התעקשו על קבלת חשבונית ועריכת חוזה מסודר בסוכנות. בדיקת הזהות של המוכר כבר בשלבים הראשונים תמנע בלבול, חוסר נעימות ומעשי רמאות בהמשך המגעים. 

לא תמיד נוכל לעמוד על מצבו המדויק של הרכב באופן עצמאי וניבחר לפנות למכון בדיקה מקצועי לצורך ביצוע הערכה אובייקטיבית. המכון יכול לשקף לכם תמונת מצב מדויקת ואמיתית של מצב הרכב, תיקונים נדרשים ועוד. על מנת להגדיל את הסיכוי לשיתוף הפעולה מצד המוכר, הציעו לפנות למכון בדיקה שנמצא במרחק סביר ממקום מגוריו. במידה והמוכר מסרב בתוקף לבדיקה במכון או מתחמק בתירוצים שונים, למרות המרחק הסביר וההגעה הנוחה, הרי שמדובר בסימן אזהרה לכך שאולי מסתירים מכם משהו.