יופי וטיפוח

  • 03-05-2016
  • מאת shlomy212

ההבדלים בין החלקת שיער יפנית לברזילאית

ובכן, החלקה פרמננטית (קבועה) היא ללא ספק הפתרון הנוח ביותר, המסייע לכל אישה לחדול מלבזבז את זמנה ומרצה בשעות של פנים ארוכים. כמובן שישנן מספר שיטות, יש יתרונות ויש חסרונות כמו בכל מקום אך בשורה התחתונה מהחלקת שיער היא הדבר הנכון ביותר.

שתי השיטות הבולטות ביותר והנכונות ביותר לבצע החלקת שיער הן החלקה הברזילאית וההחלקה היפנית. כל יתר השיטות אינן מקצועיות, לא נבדקו על ידי מומחים והן למעשה רק גרסאות של המקור, אך ללא האמצעים שכבר נבדקו מקצועית על ידי מומחים. שימו לב – משרד הבריאות בישראל מאשר את ההחלקה היפנית בלבד, זו הברזילאית עדיין אינה מאושרת.

הטכניקה הייחודית לכל החלקה

טכניקת ההחלקה בשיטה היפנית היא כזו, מורחים על השיער חומר שנקרא טיוגליקולט. החומר הזה יש ביכולתו לשנות בעצם את מבנה השערה, את המבנה של מולקולות החלבון שלה – אלו שבעצם גורמות לה להיות מסולסלת או חלקה. החומר הזה חייב להיות על הראש זמן מסויים וכאשר הוא מבצע את עבודתו ומפרק את הקשרים שבחלבון יש לגהץ את השיער ובעצם לקבע אותו כשיער חלק.

החלקת שיער ברזילאית לעומת זאת עושה שימוש בחומר אחר המכיל חומרים מסרטנים, שאיפה שלו עלולה לגרום נזק ולכן הוא אינו מאושר על ידי משרד הבריאות. באופן עקרוני החלקה ברזילאית נעשית כמו "יישור שיניים" בכוח הפורמלין – החלבון מגהצים ו"שוברים" את השערה עד שהיא מתיישרת.

היתרונות והחסרונות של כל החלקה

החיסרון הגדול של שיטת החלקה היפנית היא הסיכון שהשארת החומר הפעיל זמן רב מדי על הראש מה שיגרום לנזק עתידי. הסיכון הגדול והחומרים המסוכנים שעושים בהם שימוש בהחלקה הברזילאית היא החיסרון שלה. היתרונות במקרה של היפנית הם העובדה כי במידה ועושים זאת נכון מרוויחים החלקה מקצועית מאד וטובה לאורך זמן. בברזילאית גם ניתן להגיע לתוצאה טובה אך במידה של חשיפה ארוכה מדי או פגיעה בשורש השערה עלולות להופיע קרחות והסיכון עצום.


הוספת מאמר