• 16-05-2016
  • מאת avidar12345

אמצעי אבטחה בבנקים

כולנו גדלנו על סרטים ותכניות בהם מתואר שוד בנק. פעמים רבות, השודד והמעשה נראים כסמל של אומץ ותעוזה, כמרידה נגד בעלי השררה, רובין הוד של החלשים מול החזקים. למרות הדימוי הרומנטי, שוד בנק איננו שוד של רכוש עלום בבעלות אייל הון, שוד בנק הוא שוד של חשבונות בנק וחסכונות של אנשים פרטיים קשיי יום. מאחר והבנקים מחזיקים בידם את כספם ורכושם של מיליונים של אזרחים, עליהם לדאוג לאמצעי אבטחה קפדניים ובלתי מתפשרים. בנק אשר לקוחותיו אינם מאמינים ביכולתו לשמור על כספם, ייעזב לטובת המתחרים תוך זמן קצר ביותר.


מהם אמצעי האבטחה הנפוצים בסניפי בנקים

כאמור, על הבנקים להשקיע מאמצים וכספים רבים על מנת להבטיח רמת אבטחה מקסימלית בכל סניף וסניף. אמצעי האבטחה הנפוצים בהם עושים בנקים שימוש כוללים אמצעי אבטחה פיזיים (כגון מצלמות אבטחה), ואמצעי אבטחה רשתיים:

·      אמצעי אבטחה פיזיים: אמצעים אלו משמשים להרתעה, מניעה והוכחה משפטית של ביצוע שוד בנק. אמצעים אלו כוללים בין השאר מצלמות אבטחה, מאבטחים חמושים בכניסה, מערכות אזעקה וכספות.

 

·     אמצעי אבטחה רשתיים: מאחר וכיום רוב הכסף לא שמור בצורתו כמזומן אלא כמידע ברשתות מחשבים מסועפות, הפשיעה הרשתית הפכה לסיכון משמעותי. לכן, בשיתוף עם חברות אבטחה אזרחיות ומדינתיות, פועלים הבנקים ליצירת מעטפת אבטחה למחשבים שלהם. מעטפת זו כוללת חוקים קפדניים לשימוש במחשבים ולזיהוי ביומטרי של המשתמשים, ותוכנות הגנה מתוחכמות ומתקדמות.


אמצעי אבטחה איכותיים המסופקים על ידי חברת אבטחה מקצועית חיוניים לכל סניף בנק

יצירת מעטפת אבטחה שלמה ואיכותית הינה קשה ומורכבת. יש להשקיע זמן ממושך בבחירת חברת אבטחה אשר תדע לתת מענה שלם, ללא פשרות. מעבר לביצועי החברה ושומריה, ישנה חשיבות רבה לרמת מוצרי האבטחה עצמם. בין אם מדובר במצלמות אבטחה תקניות או מערכת אזעקה מתקדמת חשוב מאוד לא להתפשר ולבחור במוצרים אמינים באיכות הטובה ביותר. 


הוספת מאמר