• 23-05-2016
  • מאת ilanorth

מה ההבדל בין נעל רגילה לנעל אורטופדית?

לא מעט אנשים אשר סובלים מכאבים בכף הרגל, כאבי ברכיים וכן כאבי גב, מופנים במהירות לגורם מקצועי אשר יוכל להתאים להם נעל אורטופדית. בין השאר, לא מעט ספורטאים מקצועיים וחובבים נעזרים בנעליים אורטופדיות, וגם אנשים הסובלים ממחלות שונות ובעיות בכף הרגל. אולם, מה בעצם מיוחד כל כך בנעל האורתופדית? מדוע זו הנעל שאמורה לספק תמיכה לכף הרגל? ואם היא כל כך טובה למה לא כולם משתמשים בה?

 כמה מהתכונות המיוחדות וההבדלים

       חלוקה של מרכז הכובד - נעל אורטופדית מעוצבת כך שהיא תדאג לשינוי של מרכז הכובד בכף הרגל שלכם. פעמים רבות אחת הבעיות הן שיש חלוקה לא מאוזנת של המשקל שהגוף סוחב על חלקים שונים בכף הרגל, ולעתים גם על חלקים אחרים ברגל. נעל אורטופדית עוזרת ליצור חלוקה שוויונית יותר, ובכך גם דואגת שתהיה חלוקת איזון טובה יותר על הירכיים ועל הברכיים של האדם שעושה שימוש בנעליים.

 

      הפחתת כאבים - אחת התוצאות המידיות של נעילת נעל אורטופדית, היא הפחתה מידית של הכאב שאתם חשים. בין אם מדובר על כאבי מפרקים, כאבי שלד, כאבי גב או כאבים בכפות הרגליים. בין אם הכאב נגרם כתוצאה משברי מאמץ, דורבן, פלטפוס, או כל בעיה אחרת - הנעל האורתופדית תפתור זאת. לרוב היא עושה זאת הן בעזרת שינוי מרכז הכובד של הגוף, והן בעזרת העבודה שהנעל עצמה היא מרווחת יותר מן הנעל הרגילה, ובכך מאפשרת קבלת מענה הולם יותר לחלקים שונים בכף הרגל.

 

       מונעת את שחיקת הסחוס – אחת הבעיות שממנה לא מעט ספורטאים סובלים, היא שחיקה מהירה של הסחוס בגופם, וזאת כתוצאה מהעובדה שהמפרקים צריכים לסחוב את משקל הגוף, כי נעל רגילה לא יוצרת איזון הולם בין כפות הרגליים. לעומת זאת, אם אתם סובלים מהבעיה, המעבר לנעל אורטופדית יקל עליכם מאד, כי היא עוזרת במניעת שחיקת הסחוס בשינוי מרכז הכובד ויצירת איזון מושלם בין כפות הרגליים.

 אז למה לא כולם נועלים אותן?

המחיר של הנעליים האורתופדיות הוא כמובן גבוה יותר מזה של נעלי הליכה רגילות ויומיומיות, ולכן מי שמשתמש בנעליים הללו, הוא לרוב אדם הסובל מבעיה, וקיבל לכך מרשם ברור מגורם מוסמך כגון אורתופד.


הוספת מאמר